8 yorum

 1. Terre d'Hermes'i (edp) 2012 yılında kullanmıştım, daha sonra 2015 içinde tekrar almak istediğimde (edp) bulamadığım için Red Vetiver tavsiye edildi ve beğenerek aldım. Bugüne geldiğimde halen Hermes'i denk geldikçe parfümerilerde kokluyorum ama ne ilk kullandığım Hermes'in ne de şu anda kullandığım Red Vetiver'in hazzını, beğenisini vermiyor bana. Fikrinizi sormak istedim, sizce de bugün için Red Vetiver'in kokusu, Terre d'Hermes'e göre daha tutarlı değil mi? Tabiki benimki subjektif bir yorum ama sizin fikrinizi de merak ediyorum.

  1. Author

   Terre d'Hermes konusunun tutarlılıktan ziyade reformülasyon gibi bir durumu var. Sizin kullandığınız ilk formülasyon Terre d'Hermes çok farklıydı ve belki de devrimciydi. Yeni hali ise çoğu kişi tarafından beğenilmiyor ama bence daha kullanılabilir hale gelmiş durumda.

   Red Vetyver ise, ilk formülasyon Terre d'Hermes'e benziyor. Ama dediğiniz gibi Terre d'Hermes'in ilk halinin yerini alması zor görünüyor. Ama bence gayet iyi bir parfüm Red Vetyver.

 2. montale parfümleri vasatı aşamıyor maalesef.bana hitap edemedi…niche segmentte olmasını garipsiyorum.

 3. Bugün ilk kez kullanma şansı buldum Red Vétiver'i. Terre d'Hermes EDT'den orantısızca esinlenme ifadesine aynen katılıyorum. İster istemez, insanın bu markaya olan saygısına ani bir etkisi oluyor… Olumsuz yönde…

 4. Bence koku güzelliği olarak rahat 8,5 – 9 puani hakediyor.

 5. Resimlerdeki şişelerin bazılarında "red vetiver" yerine "red vetyver" (y harfi ile) yazıyor olmasının bir anlamı var mı? Kendi sitelerinde i harfi ile yazmışlar.

  1. Author

   Gayet dikkatlisiniz. Benim de anlam veremedigim durum. Resmi sitesinde i harfi var. Sanirim ismi degismis ya da reformule olmus.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.