10 yorum

 1. bu parfüm dünyanın en ikonik parfümlerinden birisi. eski formulasyonunu bulabilirseniz kesinlikle alın. şuanki formulasyon çok turunçgil kokuyor , fakat eski formulasyon hiç değilse 2011 ve öncesi daha odunsu kokuyor ve tek kelimeyle muhteşem bir parfüm.

 2. Bu parfümü koklayınca içim ferahlıyor böyle dalıp gidiyorum.oldukça sakin herkesin sevebileceği bir koku.Öyle ki çok parfüm denesemde en fazla issey miyakeyi aldım tam 8 şişe.Ama artık fazla kullanmıyorum.Çünkü koku eskisi gibi değil.Performansı çok düştü.Eskiden herkes sorardı bu parfümü.Şimdi ben bile alamıyorum kokusunu.Kokusuda değişti diyebilirim.O çiçek tarlası koku gitmiş.Bu yüzden bıraktım kullanmayı.Ama olsun canım sıkılınca bileğime sıktığım tek koku issey.

  Raşit hocam neden bu kokularla oynuyorlar sizce? Yani reformulasyonun amacı nedir?

  1. Author

   L’eau d’Issey ile ilgili hissettiklerinizi aynen ben de düşünüyorum. O eski müthiş duru kokusu kalmadı. Şimdiki hali tam bir hayal kırıklığı.

   Avrupa Birliği’nin çeşitli kısıtlamaları ve markaların daha ucuz içerik kullanarak daha çok kazanma hırsı olarak görebiliriz reformülasyonun sebeplerini.

   1. Hocam denediniz mi bilmiyorum ama issey miyake fraiche olarakta piyasada satılan bir parfüm daha var.125 yerine 100ml ve şişesi farklı.Arasında performans olarak fark var mıdır?

 3. Raşit Bey L’Eau Bleue d’Issey yorumunuzu merakla beklemekteyiz. Tam mevsimi yani. Tabi elinizdeyse. 🙂

   1. Güzel olan hiç bir eseri yaşatmadılar zaten bu parfüm dünyasında Raşit Bey. Ama elinize geçerse lütfen yazın.

 4. Yaz kullanımına kesinlikle tavsiye ederim..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.