8 yorum

 1. Geçen gün özleyip kullanmıştım vintage Bogart’ı ve anında 70’lere, 80 başlarına ışınlanmış gibi hissetmiştim kendimi. Bugünün trendlerinin çok dışında geldiği için sadece evdeyken nostalji yaşama amaçlı kullanıyorum bu tür parfümleri ama saygı duymamak mümkün değil. Neyse ki benim sabunsulukla aram fena değil. Bence de en yakın olduğu parfüm Paco Rabanne pour Homme ancak PR pour Homme’un özellikle güncel versiyonundaki sabunsuluk çok daha fazla. İnceleme için burnuna, kalemine sağlık. Keyifle okudum.

 2. Bvlgari Man in Black i parfümeride denemiştim, çok beğenmiştim. Sizin yorumunuzu merak ediyorum. Yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Teşekkür ederim.

 3. Merhaba Raşit Bey. Meşe yosunu artık neden kullanılmaz ki anlamak mümkün değil. Yeni bir parfüm çıkıyor, alt notalarında meşe yosunu var ama bi kokluyorsun alakası yok. Niye meşe yosunu bitkisinin kökü mü kurudu ki? 🙂 🙂 Halbuki modern ama eski tarza yakın maskülen parfümlere ne kadar yakışırdı bu esans. Ah bu yasaklar yok mu..

  1. Author

   Selamlar, ben de üzülüyorum meşe yosunu konusuna. Keşke eskisi gibi çok kullanılsa ama ne yazık ki pek tercih edilmiyor artık. Bildiğim kadarıyla kullanımı yasak artık. Muhtemelen bazı yan etkileri var insan sağlığı için.

   Evet bazen söyleniyor meşe yosunu var diye ama ya çok az koyuyorlar ve hissedilmiyor ya da başka güçlü notaların arasında kaybolup gidiyor.

   1. Sizden yorumlamanız için bir parfüm daha isteyecektim. Ben de her yorum yazmamda sizden birşey istiyorum, beni de böyle idare edin artık. 🙂
    Bvlgari Man In Black hakkındaki düşüncelerinizi okumak isteriz şahsen.

   2. Author

    Man In Black’i bende merak ediyorum. Elimde var ama henüz kullanmadım. Havaların biraz serinlemesini bekliyorum denemek için.

 4. Raşit Hocam selamlar, denediğiniz güncel versiyon mu? Vintage mi?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.