15 yorum

 1. Sevgili parfüm merakı çok merak ediyorum bu kokuyu. Yurt dışında oldukça övgü alan bir parfüm 🙂

  0
  0
 2. sayın parfum meraki artık su platinum egoiste yi de paylassanız bızlerle cok merak edıyorum tepkınızı ama ole sanıyorum kı favorılerınıze gırecek kadar begenıceksınız 🙂

  0
  0
 3. başlıktaki kokuyla alakasız olacak ancak:
  Bildiğim kadarıyla "Gucci Pour Homme" üretimden kalkmıştı, yada buralarda bulunamadığı için (avrupada bazı ülkelerde dahil) öyle bir efsane vardı. aynı şey Envy içinde geçerliydi gene yanlış bilmiyorsam.
  ancak Gucci'nin sitesinde Gucci Pour Homme hala satışta gözüküyor ve internetten okuduğum ve anlayabildiğim kadarıyla koku reformülüzasyon geçirmiş durumda. Sizin net bir bilginiz var mı bununla ilgili?

  0
  0
  1. Author

   onur bende bir iki yerde Gucci Pour Homme'un üretimden kalktığını okudum ama teyit edemedim bu bilgiyi. Fakat Envy'nin büyük ihtimalle üretimi bitti.

   Eğer satışı sürüyorsa üretimi bitmemiş olabilir. Belki de ellerindeki stokları bitiriyorlar. Tam bir netlik yok bu konuda.

   Reformulasyon geçirmişse hiç şaşırmam. Artık neredeyse reformulasyon geçirmeyen parfüm yok ne yazık ki.

   0
   0
  2. Son örneği Dior Homme işte, ilk versiyonu var elimde, sıkmaya kıyamıyorum (mesela The One değişecek,yada kalkacak diye tırsıyorum fena halde). Odunsuları sevdiğimden, Gucci Pour Homme en merak ettiğim kokulardan idi, fiyasko oldu bekleyiş. kokuların kalkması-reformulasyonu bir yana, İstanbulda dahi istediğiniz her kokuyu bulamıyorsunuz, o da başka bir işkence. bi süredir girdiğim her yerde Ralph Lauren Safari ve Paul Smith Story soruyorum örneğin, hak getire 😛 böyle giderse limon kolonyasına döneceğim, hiç uğraşmadan. eczaneden doldur doldur kullan valla 😐

   0
   0
  3. Safari artık koleksiyon ürünü olacak bir parfüm neredeyse bence bulmakta zorlanmanız normal. Ben kokudankokuya.com adlı sitede görmüştüm. Bir kaç defa alışveriş yaptım güvenilir olduklarını düşünüyorum. Yalnız işte parfüm çok az bulunduğu için pahalı tabi. Paul Smith Story'nin üretimden kalktığı ile ilgili bir habere rastlamadım hiç bir yerde belki kalkmıştır ama parfümerilerde bulunmaması enteresan.

   0
   0
  4. Author

   Fiyasko derken Gucci Pour Homme'u mu kastediyorsun? Eğer onu kasediyorsan sana katılamayacağım. Bence gayet başarılı bir parfüm Gucci Pour Homme.

   Parfüm üreticileri olaya parfüm severler gibi değil, ticari olarak bakıyorlar. Eski parfümleri yavaş yavaş üretimden kaldırıp yeni parfümleri öne çıkarıyorlar. Yani kendilerini yenilemeye çalışıyorlar. Bu çabalarını anlıyor ve hak veriyorum. Ama yeni çıkardıkları parfümleri eskilerini mumla aratıyor. Son 5-6 yıldır şöyle adam akıllı yeni bir parfüm çıkarabilmiş değil markalar. Gittikçe vasatlaşıyor bütün parfümler. Keşke eski parfümleri kadar başarılı olsa yeniler.

   Safari'nin de üretimi bitmiş olabilir. Türkiyedeki sitelerde rastlamadım. Tabi bunun sorumlusu Türkiye distribütörü olabilir. Muhtemelen çok satılmaz diye getirmiyordur. Daha yeni ve popüler parfümleri getiriyordur. Bu sistem tam olarak nasıl çalışıyor bilemiyorum.

   Story'i bir de Sevil mağazasına sor. Orada vardı 2-3 sene önce. Tekin Acar'da yok diye hatırlıyorum. Geçenlerde Story'nin de üretiminin bittiğini okudum. Hatta diğer bloguma yazdım listeyi. Oradan da bakabilirsiniz.

   0
   0
  5. Fiyaskodan kastim, gucci yi bu kadar merak ederken parfumun uretiminin sonlandirilmis olmasi-reformulasyonu. Eger story de piyasan kalktiysa,safarinin de turkiyedeki magazalarda kolay bulunamadigini dusunecek olursak, elimi neye atsam kurutuyorum demektir 🙂

   0
   0
 4. Eski veya yeni parfüm ve eski kolonya şişeleri kolleksiyonu yapıyorum.Sevgili ustam; kullanmadığın, kullanıpta bitmiş ya da ne bileyim kullanmaktan bıkıpta atmak istediğin parfüm şişeleri artı olarak yerli veya yabancı eski kolonya şişeleri varsa, bana göndermek ister misin?Eğer istersen kargo ücretini tabii ki ben ödeyeceğim.Ayrıca yorumları okuyan tüm arkadaşlar için geçerlidir bu çağrım.

  0
  0
  1. Author

   kirsova sanırım bende şişe koleksiyonu yapmaya başlayacağım. Onun için elimde 15-20 civarı şişe var. Belki bende koleksiyoner olabilirim.

   Ama blogu okuyan arkadaşlar bitmiş şişelerini sana verebilirler. Buradan böyle bir çağrı yapayım.

   0
   0
  2. Evet iyi olur..Teşekkürler..Yollamak isteyen varsa beklerim.

   0
   0
 5. Bu aralar hızlandın biraz sanki:)) Desene parfümler baya birikti elimde:))

  0
  0
  1. Author

   Evet epey parfüm var bu aralar. Çok olması bir parfüm sever olarak gayet hoşuma gidiyor. Ama diğerlerine sıranın gelmesini de uzatıyor.

   0
   0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.