21 yorum

 1. Ben sabunsu kokularin hayrani olarak fracas i cok merak ettim.. Benim sabunsu kokudan kastim jlo glow cacharel noa gibi kokular.. Boyle sabunsu kremsi pudramsi.. Karsilastirdgmzda benzer yonu varmidir yoksa cok daha kadinsi keskin bir sabunmu?

  0
  0
  1. Author

   Bahsettiğiniz iki parfümü denemediğim için karşılaştırma yapamayacağım fakat dediğiniz gibi kadınsı ve keskin sabunsuluk algıladım Fracas'ta. Muhtemelen ilginizi çekecektir.

   0
   0
 2. bir süredir bende deniyorum farcas ı aman allahım ne bu koku böyle. şu ana kadar kullanıp ta kendime çoook çok uzak hissettiğim nadir kokulardan birisi. 5 ml lik decantı bile bitirebileceğimi sanmıyorum. raşit beyin dediğine kesinlikle katılıyorum baştan sona banyo sabunu kokuyor. parfümde sabunsuluk efsanesi bu. ama hiç tarzım değil.
  ama ben sizin aksinize bu kokunun feminenlik içerdiğini düşünmüyorum. hatta bayan parfümü altında sunulan kokularda ünisex kullanımına en uygun parfüm bile olabilir bence.
  ama tek istediğim bu kokuyu çevremdeki birilerinin kullanmaması:))).

  0
  0
 3. Casbah ve bois noir şu an iki ayri bileğimde. Ve resmen casbah burnuma yapıştı. Noiri ezdi adeta. Daha açılıştaki biber enfes kullanılmış casbahta. Kalitesini belli ediyor. Satın alip denediğim ve numunelerden denediğim en güzel rp diyebilirim banditten sonra.

  0
  0
  1. Author

   Ege kalbin temiz sanırım. Sıradaki incelemem Robert Piquet – Visa olacak. Fakat bahsettiğin iki parfüm de yok ne yazık ki. Başka parfümleri mevcut Piquet'in elimde. Hepsini yavaş yavaş yazacağım.

   0
   0
 4. Keşke iPad de şöyle parmağımızı parfüm resminin üzerinde gezdirip koklayabilecegimiz bir özellik olsaydı ;)) Sadece tek duyu organimizla secebilecegimiz ürünü bu derece güzel tanimlayabilmenin yetenekten başka açıklaması yok benim nazarımda;)
  Mailde önerdiğiniz parfümlere hala bakma fırsatım olmadı ama ilgi ve alakaniza sonsuz teşekkürler
  Evren

  0
  0
  1. Author

   Belki önümüzdeki yıllarda İ Pad ve diğer mobil cihazlara koku özelliği eklenir. Neden olmasın :))

   0
   0
 5. Yok bende kullanamam Fraca'yı zati ama anneme almayı çok isterim bir gün ama Carnal Flower benim baş tacım ömrüm boyunca onu kullanabilirim.

  ilk kokladığımda lineer bir duygu uyandırdı fraca bende ama gittikçe daha çok sever oldum. sümbülün acı havası bu parfümde oldukça hakim olduğu için cesur bir koku fraca. sümbülün dominant hali. hatta bundan daha cesur olan Tuberose Criminal'i denemeni isterim gerçekten şahane. Carnal flower ise daha giyilebilir ki zaten sümbülün acı havasından sıyırmak için çok farklı teknolojiler kullanmışlar ve buda Ropion'un 2 yılını almış.

  0
  0
  1. Author

   İşte iki sümbülteber efsanesini denedikten sonra (Carnal Flower ve Fracas) pek sevemediğimi anlıyorum bu kokuyu. Onun için de Tuberose Criminal'i pek deneyesim yok. Serge Lutens yapsa bile :))

   0
   0
 6. Fraca'nın bir numunesi bended e var ve en kısa zamanda yorumlamak istiyorum. Cesur bi koku Fraca ve akılda kalıcı. Bu kokuyu kullanmak bir tarz bence..

  0
  0
  1. Author

   Bence de yaz Monsieur. Bir de senden okuyalım :))

   Ama bana Carnal Flower'a çok yakın geldi. Biraz tek düze. Kalite hissiyatı çok yüksek.

   Bence tam bir kadın parfümü. Erkek için biraz zorlama olur diye düşünüyorum.

   0
   0
 7. hocam birde bulabileceğimiz parfümleri paylassan güzel olcak ta neyse..

  0
  0
 8. Parfüm merakı bayan parfümünü kullanınca kendini nasıl hissediyorsun erkek parfümündeki aldığın keyfi bayan parfümünü kullanınca aynı derece hissedebiliyormusun bence bayan parfümünü bayanların üzerinde hissetmek daha hoş gibime geliyo:)))

  0
  0
  1. Author

   Volkan aslında uzun uzun anlatılabilecek bir şey sorduğun. Hatta bir incelemede yazmak istiyorum kadın-erkek parfümü ayrımını.

   Şimdi bazı kadın parfümleri var ki erkeklerde kullanabilir. Sırıtmaz üzerinizde. Ama bazı kadın parfümleri var ki bir erkeğe kesinlikle olmaz. O tam bir kadın parfümüdür.

   Fracas'da tam bir kadın parfümü. Bir erkek olarak kadın parfümü kullanmam gibi kısıtlamalarım yok. Bir kadın parfümü aklımı başından alırsa tabiki kullanırım.

   Thierry Mugler'in ünlü Angel isimli kadın parfümünü kullanan çok sayıda erkek olduğunu okuyorum. Aynı şekilde Dior Homme, Givenchy Pi ve Rochas Men gibi erkek parfümlerini kullanan kadınlar var.

   0
   0
 9. Bir de Givenchy Hot Couture deneyin. Arkadaşım bir sarıldı, üstüme sindi resmen. O nasıl bir kokudur öyle yarabbi.

  0
  0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.