13 yorum

 1. Parfüm Merakı…. Ben de Senin gibi niche parfüm hastasıyım…. Kimsenin kullanmadığı ya da çok az kullanılan Aromaları hep ararım. Fakat sorum şu…. Biliyorsun ki Niche parfümlerin bile fake leri piyasada…. Yurt Dışından bile getirceklerimizde fake olma olasılığı var. ( kendi sitesi haricinde ) Sen hangi kurumlardan alışveriş yapıyorsun ? Sevil ve Harvey Nichols var sanırım ? Sen ne dersin ?

  0
  0
  1. Author

   Yurtdışı merkezli güvenilir siteler var ama ülkeye girişte sorun oluyor genellikle. Artık Türkiye'de çoğu niş marka satılıyor. Özellikle Harvey Nichols ve Beymen bu konuda gayet başarılılar. Sevil'de Tom Ford'un özel serisi dışında bildiğim kadarıyla niş marka bulunmuyor.

   0
   0
  2. Haklısın Türkiyede Satılıyor ama Fiyatlar uçuk buralarda : ) En iyisi havaalanlarındaki freeshop lar : )

   0
   0
  3. Author

   Ne yazık ki fiyatlar yüksek ülkemizde. Ona yapacak bir şeyimiz yok. Freeshop'lar çözüm olarak düşünülebilir.

   0
   0
  4. Lagerfeld Classic desem, : ) acaba denk geldi mi hiç ?

   0
   0
  5. Author

   Lagerfeld Classic uzun zamandır ilgi alanımın içinde ama bir türlü tanışamadık kendisiyle 🙂

   0
   0
  6. Aynen bi deneyim bende yorumları yazarım : ) Yorumları kuvvetli yurtdışında …; )

   0
   0
  7. Bir de parfüm merakı , Fark edilirlik bence parfümlerde daha önemli…. Birisi size sabah sıktığınız parfümü akşam soruyorsa , tamamdır… ; ) haksızmıyım ? EDT lerde bu kadar kalıcılık olamıyor sanırım , sen daha iyi bilirsin… o yüzden EDP lere bakıyorum…. bakalım signature olarak hangisini bulcaz

   0
   0
  8. Author

   Sabah kullandığınız bir parfümün akşama kadar aynı seviyede kalması oldukça zor. Çoğu parfümde bu mümkün olmayacaktır. Onun için başkalarından ziyade kendimiz için kullansak belki de daha isabetli olacaktır parfümleri.

   Çok kalıcı ve fark edilir EDT'ler de mevcut. Bazı EDP'ler ise EDT'lerden daha kötü kalıcılığa sahip. Yani belli kalıplara göre düşünmemek gerekiyor parfümleri.

   0
   0
 2. slm parfüm merakı sizi takip ediyorum ettiğim içinde ilk 10 listesinden tf tabocca vanilleyi seçtim hatta okadar güvendimki size daha koklamadan sipariş ettim teslim aldım bileğime sıktım ve çok beğendim ve dedimki işte bnm zevkime uyan bi blogcu:) serge lutens creguı almak istdm ama türkiyede yokmuş ::::( caron da öyle neyse ben vanileyi bitirdim başka niche kokulardan denemek istiyorum ne önerirsin ve dikkatimi çekti by klen clive chırstıan gbi kokular neden ilk 10 da değil sana güvendim içinde almıyorum.?? bana niş kokulardan en kalıcı ve en farkedilirliğe sahip ne önerirsin . ahşap tarzlar hariç

  0
  0
  1. Author

   Merhabalar ege,

   Serge Lutens – >Chergui çok güzel bir parfüm. Ancak yurt dışından getirtebilirsin. Türkiye'de bulman mümkün değil.

   Çok kalıcı ve fark edilir niche parfüm olarak Amouage'lara bakabilirsin. Özellikle Jubilation XXV ve Lyric Man'i tavsiye ederim. Amouage'ları İstanbul ve Ankara'daki Harvey Nichols mağazalarından alabilirsin.

   0
   0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.