19 yorum

 1. Raşit bey çok güzel yorumlamış.Evet tekdüze kokuyor ama ben çok beğendim…

  0
  0
 2. Merhaba. MİZU sitesine 777 TL ye inmiş. Sizce bu koku alınırmı ? Mizu ne kadar güvenilir ?

  0
  0
  1. Author

   Selamlar, bir parfümü alıp almama kararı kişiseldir. Eğer imkanınız varsa deneyip, öyle kararınızı verebilirsiniz. Mizu sitesi içinse internette yapacağınız bir araştırma sonrası kararınızı verebilirsiniz.

   0
   0
 3. Yahu yazamadım 🙂 Creed Green iris ve Tom Ford azzure lime, david yuman, bond no9 nw oud sample gönderilmiş ayrıca. Lyric man güzel bir koku. Safran daha bi etkili ve baskın hale getirmiş.

  0
  0
 4. An itibari ile elimde ve demiyorum. O günün güzelliği tom Ford cafe rose den daha güzel kullanılmış. 4 tanede sample göndermiş.bond NO 9new York oud, david yuman, Creep Green iris ve Tom Ford azdır lime

  0
  0
  1. Hayır. Başka bir tedarikçi. 380 liraya aldim. Orjinallgini tasdik ettirdim ayrıca. Gerek amouage dan gerek harveydem

   0
   0
 5. %40 mı ? hangi mağaza
  kanyon harvey nichols ta sadece 100 tl hediye çeki veriyorlar.
  -AMUAGE gibi bir markanın %40 gibi astronomik bir indirim yapacağını düşünmüyorum.
  Bugün gittim baktım.AMUAGE HONOUR için böyle bir durum geçerli değil.

  0
  0
 6. harveyde yuzde kırk ındırım var bu parfumde ılgılenenlere duyrulur

  0
  0
 7. Raşit Bey sen herşeyi de 'Alt tarafı 590 liraymış şişesi.Çok mu yani' deme:)Herkes desin,anlarım ama sen deme.Sitenin üst sağ tarafındaki en beğendiğin on parfümden dior ve caron hariç hepsinin Türkiye'deki 100 ml'si 500 tl'nin üstü.Birde benim gibi araştırıp da bulabilene.Yok ben onları kokusunun güzelliğine göre sıraladım,fiyatı değer demedim diyorsan (ki öyle değil)daha kolay.Amouage'de hemen bu parfümün altındaki Jubilation xxv yorumuna bakalım.
  -Fiyatı 460 tl.Gerçekten değer mi? (Bu 50 ml fiyatı)
  -Bence değer.demişsin.
  Yok ben bu kokuyu sevmedim onun için 590 tl:)) diyorsan yorumun'orta notalar harika' , puanın 8,5 .
  Herkese uymaz onun için diyorsan caron sert yapısından,Jicky yumuşak yapısından dolayı herkese uymaz.Napacaz şimdi?o fiyata alalım mı kalsın mı?Şu an üzerimde kokan Jubilation xxv gösterişli evet ama o da başkasına sert ve resmi gelebilir,ama sence değer ve ben de saygı duyarım olur biter.
  Bence Lyric değer bu fiyata.Ben şöyle düşünürüm.Dior homme ve intense alıp toplam 470 tl vrip hergün sıkacağıma 450 tl verip bunu alırım,iki günde bir sıkarım.Bak aynı fiyat oldu:)Pardon 20 tl daha ucuz.
  Geçenlerde Guerlain'de çalışan bir arkadaşla konuşuyoruz Jicky hakkında.Diyor ki:Bir parfüme biri çok güzel diyorsa üç şık vardır:Ya bulması zordur,ya fiyatı uçuktur,yada limitli üretimdir zaten bitmiştir.Deneyimlerimizden dördüncü şıkka ne yazık ki ulaşamadık.Kalite olarak Jicky'den,diğer Guerlain'lerden çok farklı birşey beklemeyin.Yani illaki bir fark olacak ama gereksiz büyütmeye gerek yok.En iyi parfüm başkasının bulamadığı yada bulduğunda değersizleşen parfüm değildir.
  Gerçi aradıktan sonra (gerçekten güzelse)bulunmayan parfüm kalmadı sayılır.Sen fiyatını bize bırakırsan değerli yorumlarının devamını bekliyoruz usta.Bahadır.

  0
  0
  1. Author

   Değerli Bahadır bey, düşüncelerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim.

   Sağ üst köşedeki "En iyiler" listesi tamamen koklamayı sevdiğim parfümler düşünülerek oluşturuldu. Hiç bir şekilde fiyatları dikkate almıyorum yorum yaparken. Sadece fiyatının yüksek mi yoksa hesaplı mı olduğunu belirtiyorum kısaca. Gerisini okuyucuya bırakıyorum zaten.

   Mesela Caron – The Third Men yurt dışındaki sitelerde çok uygun fiyatlara bulunabiliyor. (30 dolar civarı) Yani bu kadar ucuz bir parfüm en sevdiklerimden birisi olabiliyor. Demek ki her pahalı parfüm güzel kokuyor önermesi çok doğru değil. Zaten kendime böyle sınırlamalar koymuyorum.

   Türkiye'nin hali ve gelir düzeyi belli. Ülke insanının büyük çoğunluğu orta ve alt gelir kesimine mensup. Yani bir şişe Amouage'a 590 TL vermek çok mantıklı değil. Zaten espri olsun diye söyledim "o da bir şey mi" manasındaki sözü. Yoksa bende bir şişe Amouage almayı düşüneceğimi sanmıyorum uçuk fiyatından dolayı.

   Ama 590 TL'yi bir gecede eğlence kulübünde bahşiş olarak bırakan insanların olduğunu da unutmayalım. Yani o insana tabiki dokunmayacaktır bir şişe parfüme 590 TL vermek. Bu da dünyanın bir gerçeği.

   0
   0
  2. Raşit Bey eleştirilerime cevap yazma zahmetinde bulunduğun için çok teşekkür ederim.
   Atalarımızın eleştiri noktasında güzel bir sözü var:Laf adamın gözüne söylenir diye.Sebebi basit,anlamı derin.Eğer gözgöze gelmeden bir eleştiri yaparsan o söz yanlış da anlaşılır,farklı yerlere de gider.Senin anlatmak istediğin farklı bir hal ve renk alır.Bir sözü dibine kadar anlatmayınca hep bir yanlış anlama oluyor.Sen bu siteyi yönettiğin için benden daha iyi biliyorsun.
   'Beni yıkmayan eleştiri beni güçlendirir'dersen sevinirim.Heleki bu eleştiriyi yapan seninle tanışmamış olsada sana karşı muhabbeti olan ve bazı eksik gördüğü noktalarda senin dikkatini o noktalara çekmeye çalışan biriyse.
   Övme noktasında da yine aynı güzellikte bir söz var(Hadis de olabilir,emin değilim): Bir kişinin beğendiğiniz yanlarını yüzüne söylemek,onun belini kırmak gibidir diyor.Çünkü bu durum 'Nefretiniz merhameti,sevginiz adaleti engellemesin' noktasında sıkıntı oluşturuyor.
   Mevzumuzdaki duruma geçersek.Benim parfüme merakım varken ama ortada parfüm merakının sitesi yokken 'en çok satanlar'listesindeki parfümlere bakıp da iki yıl boyunca kullanmak için
   aldıklarım şunlardı(2010 yılı civarında):Aqua gio 200 ml.Gucci by Gucci pour homme 100 ml.Blvgari aqua marine 100 ml ve Dolce Gabbana The One 100 ml.The One tuttu,hemde mükemmel oldu.Diğer üçü iki yıldır dolap bekçisi oldu.Zorla toplam 50 ml kullandım.Sende anca o kadar kullanırdın herhalde.Bende elimden çıkarmaya başladım.Ben itekleyerek kullandığım bu 50 ml'nin maliyetini düşünüyorum ve ona göre bir parfüme ucuz yada pahalı diyorum yani.Kastettiğim bu.Değilse benim öyle alelade bir maddi durumum yok.Sadece senin gibi bir parfümseverim.Sevgi yani.Bazen espri yapıyorsun ya 'Parfüm aşığı fedakardır'diye.Senin gibi benimki de fedakarlığıyla beraber.Yani bana birkaç yıl yetecek 5-6 tane güzel parfüm alıp kendi çapımda bir koleksiyon oluşturmuşsam bunun için diğer lükslerimden kısıp dengelerim.(2 ve 10 numaradaki Serge Lutens'lerim geliyor.Onlar gelince koleksiyon azçok tamam sayılır.)
   Verdiğin genel örnekten yola çıkarsak eğlence kulübüne hayatımda yolum bile düşmedi(Tom of Finland bana göre değil yani:)Yemek yediğim restoranda 30 tl üstü hesabım olmaz, verdiğim en yüksek bahşiş 1 tl'dir,o da berberin küçük çırağına.
   Kainatın mayası muhabbettir.Muhabbet daim olsun,gerisi gelir geçer.Selamlar,Bahadır.

   0
   0
 8. Nefis bir koku.Bir gül bahçesine girdiğinizi düşünün,o ortamda aldığınız kokuyu büyük bür ustalıkla şişenin içne katmışlar.O kadar gerçek,mis gibi.Bu doğallığı sayesinde bir erkeğe uyar mı diye kafanızda bir soru oluşmasına izin vermiyor.Burnunuza her koku geldiğinde mutluluk veren pozitif bir parfüm.Eğer ellerinde kaldıysa Harvey Nichol's kampanya yapmıştı.100 ml 446 tl.Kampanya bittiyse 590 tl'ye çıkıyor fiyatı.Ama gerçekten değer.Selamlar.Bahadır..

  0
  0
  1. Parfüm merakı bu aralar 30ml 35ml 40 ml parfümler var 59 tl 49tl 69tl felan onları takip ediyorum tabi çoğu zaman hayal kırıklığına uğruyorum örnek 212 sexy:)) 590 tl abi benim için çok şu aralar işler kesat biraz:))

   0
   0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.