24 yorum

 1. Haftasonu 2 Montale kokusu denedim Vanilla Extasy ve Chocalate Greedy. İkiside çok hışuma gitti. Chocolate Greedy Parfüm bisküvi arası bir koku,, sanırım denediğim çikolata içerikli kokular arasında en iyisi.
  Kalıcılığıda çok iyi bu arada gömleğime yapıştı adete 🙂

  @Parfüm Merakı vanilla extasy'yi de yorumlarmısın, listende var mı ?

  0
  0
  1. Author

   Vanilla Extasy elimde yok ne yazık ki. Onun için yazmam mümkün görünmüyor. Fakat ismi gayet cezbediciymiş.

   0
   0
  2. 🙂 kesinlikle ismi çok cezmedici ve kokusuda o şekilde Harvey Nicholsda var sampleları eğer sample ile yazabiliyorsan ordan alabilirsin.

   0
   0
 2. Arkadaşlar, Montale Parfümlerini Türkiye'de Harvey Nichols mağazaları ve Brandroom mağazaları satıyor. Almak isteyen kişiler varsa bilgileri olsun.

  0
  0
 3. dior home sport aldım koku başarılı, kalıcı ama düz bir çizgide koku hiç değişmiyor sürprizsiz yani:)

  0
  0
 4. Montale parfümleri Harvey nichols mağazalarında satılıyor artık haberiniz olsun.

  0
  0
  1. bütün seriside aynımı bond no 9 gibi değişmiyo dimi fiyatı ve en çok hangi kokusu ilgi görüyormuş

   0
   0
  2. Bütün serisi aynı ben hepsini denedim en cok hangisi ilgi görüyormuş sormadım ama benim en cok leather oud hoşuma gitti tom Ford tuscan leather in nerdeyse birebir aynısı gibi.

   0
   0
  3. araştırdım hep ud üzerine açıkcası ud olarak şimdiye kadar maison francis kurdıjan ud denedim ve çok hoşuma gitti ama kalıcılık ve patlayıcılık iyi değildi koku güzeldi acaba montalede ona benzeyipte daha kalıcı patlyıcısı varmıdır tıpkı senin tuscan leatır a benzetmen gbi 330tl 100ml 50ml nekadar deneyip beğencem artık

   0
   0
 5. Cevabın için teşekkür ederim Modern Talking. Şimdi dikkatimi çekti kenzo jungle erkek parfümünün tanıtım yüzündeki modelde öyleymiş. Keşke senin cevap verme konusundaki nezaketini bloğun sahibi Parfüm Merakı da gösterseydi bu konuda açıkçası içerledim biraz. Üstte soru soran arkadaşın sorusunu cevaplayıp, benim soruma karşı en azından bu konuda bir bilgim yok gibi bir açıklama yapması dahi yeterli olurdu benim için.

  0
  0
 6. Yine başından sonuna kadar hiç sıkılmadan okuduğum süper bir inceleme. Bilmiyorum Parfüm Merakı sen rastladın mı ama hiç bir parfümün tanıtım yüzünde zenci hatta melez bir model dahi kullanmıyorlar. Bunun nedeni ne olabilir sence, herhangi bir fikrin var mı? Bence bu parfümün ismiyle alakalı olarak zenci ya da melez bir model kullanılsa çok güzel olurdu.

  0
  0
  1. Takmakla uzaktan yakından bir alaksı yok, yorumumu yüzeysel olarak algılayıp ve değerlendirip kendi çapınızda saçma sapan bir cevap vermişsiniz. Bu sadece benim dikkatimi çeken bir şeydi. Ve sadece merakımdan dolayı dile getirme ihtiyacı duydum, bu kadar basit.

   0
   0
  2. Author

   Merhabalar adsız.

   Zenci model mutlaka kullanılıyordur. Hiç dikkat etmedim ama ayrımcılık yapacaklarını sanmıyorum markaların. Ayrıca çikolata temalı bir parfümde zenci bir model kullanılması bence hoş olmazdı. Sanki bilerek ve özellikle yapılmış gibi bir izlenim verebilirdi. Malum Avrupa kıtası ırkçılık belasından çok çekti…

   Unutmadan söyleyeyim. Niş markalar genellikle tanıtım yüzü kullanmazlar. Pazarlama ile uğraşmıyorlar.

   0
   0
  3. Teşekkürler cevap için. Niş markaların pazarlama açısından pek tanıtım yüzü kullanmadıklarını bilmiyordum. Fakat armani black code'un ırkçı söylemlere karşı sadece code olarak değiştirilmesi ve buna paralel olarak youtube da parfümlerin tanıtım yüzlerinde zenci modelleri görememem sadece merak uyandırmıştı bende.

   0
   0
 7. Merhabalar Chocolate greedy harvey nichols da varmı?

  0
  0
  1. Author

   Eğer bir değişiklik olmadıysa Montale'nin parfümleri Harvey Nichols mağazalarında satılmıyor. Türkiye'de bulmanız mümkün görünmüyor.

   0
   0
  2. Montale Harveyde var, ancak CG var mı yok mu hiç dikkat etmedim. Benim derdim Red Vetyver. O da yok maalesef.

   0
   0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.