15 yorum

 1. montale çok çakma parfüm yapıyor. fransız olduklarında şüpheliyim. tahtakaleden filan çıkabilirler.

  0
  0
 2. Nikos sculpture kullanın ne gerek var montaleye aynı koku zaten

  0
  0
 3. Parfüm Merakı, Yorumlarını genelde okuyorum ama Wood& Spice için yazdıkların beni hayal kırıklığına uğrattı.
  Özellikle yaz aylarında bence çok hoş olan bu kokuyu bu kadar eleştirmeni anlamadım. Farklı bir beklenti ile kullanmışsın sanırım ama kendi kategorisi ve benzerleri içinde bence gayet güzel.

  0
  0
 4. Parfüm merakı. Bir parfüm notası daha soracaktım sana fraganatica da parfüm içeriklerinde beğendiğim parfümler içinde gördüğüm ama anlamını anlayamadığım bir parfüm notası maddesi var '' Balmy '' bu nedir. Biliyormusun

  0
  0
  1. Author

   Yabancıların balm dedikleri melisa yada oğul otu denilen bitki. Ayrıca ilâç olarak kullanılan birkaç çeşit yağ olan belesan içinde kullanıyorlar.

   0
   0
 5. parfüm merakı içinde bal veya nane kullanımı olan( her ikisi bir arada da olabilir) beğendiğin parfümler nelerdir.

  0
  0
  1. Author

   Valmond, bal ile nanenin bir arada olduğu parfüm sanırım denemedim. Fakat ikisinin karışımından çok güzel bir koku çıkacağını sanmıyorum.

   En sevdiğim bal kullanımına Givenchy – Gentleman'da rastladım. Tavsiye ederim.

   Nane kokusu olarak ise Jil Sander For Men ile Cartier – Pasha olabilir.

   0
   0
  2. Bal veya nane illaki başrolde olmasına gerek yok. Farkettim ki maskülen yoğun odunsu, tütünsü veya baharatlı yoğun parfümlerde içinde balı çok yakıştırıyorum.Normalde genellikle gurme parfümlerinde akla geliyor bal ama maskülen, erkeksi kokuları dengeliyor zarifleştiriyor bence.

   0
   0
 6. One Million Intense çıkmış. Normali bu derece kalıcıyken bu, haftalık kullanım için herhalde 🙂

  0
  0
 7. Parfümü koklamadım ama fragrantica'da, Nikos Sculpture'a benzetilmiş. Sculpture benim için designer bir parfüme göre oldukça yetersiz iken; Niche marka olarak kabul edilen Montale'nin böyle bir puan alması gayet normal:).

  0
  0
 8. sayın parfümmeraki pierre montale denen şahsiyet benim anladığım kadarı ile gerçek biri değil, montale firmasının ortaya attığı sanal bir isim sadece. zaten bir parfümörün bu kadar çok kısa sürede bu kadar çok parfüm ortaya çıkarmış olması da çok gerçeğe yakın değil. montale firması her ne kadar niche kategoride olsa da büyük ölçüde esinlenme ile parfümlerini üretiyor ve sanırım bunun içinde gaz kromatografisi yöntemini kullanıyor. e tabi esinlendik diyemeyecekleri içinde pierre montale ismini sahaya sürüyor. bir gariplir var yani onların bu durumunda.

  0
  0
  1. Author

   Bravo adsız. Keşke ismini de yazsaydın. Bu kadar bilgili parfüm severleri görmek mutluluk verici.

   Dediğin durum benim de çok kafama takıldığı için epey araştırdım. Hatta oldukça ilgimi çekti. Neredeyse bütün forumlarda tartışmaları okudum. Hatta başka bilgilere de ulaştım Montale markası ile ilgili.

   Kimisi Pierre Montale diye birisi var hatta onunla tanıştım derken kimisi de böyle bir isim yok diyor. Garip bir durum gerçekten de. Kısa zamanda bu kadar çok parfüm çıkartması olacak iş değil tabiki. Fakat diğer parfümleri de Wood & Spices kadar özensiz ve acele ile yapılıyorsa nasıl böyle sürekli parfüm üretebildikleri ortaya çıkıyor.

   0
   0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.