14 yorum

 1. En çok merak ettiğim parfümlerden biri. Yaşım itibarı ile 50+ olduğum için bayağı ilginç ve değişik buldum. Parfümlerde en büyük sorun yıllar içinde değişim göstermesi. Denemekte fayda var.

  0
  0
 2. Sigara pakedinin içi ve sonrasında bir süre vanilyalı küba tütünü ile kullanılmış isli pipolar gibi kokuyor.Dumansılığı Serge Lutens – L’Orpheline tütsüsünü anımsattı.Biraz yanmış poşet gibi.Çoğu kişi için tahamülü zor.Özellikle tütsülü,dumanlı,isli,derili veya en azından üzgün yapılı,eskilere gönderme yapan kokulara karşı ilgi duyduğumdandır sanırım 1740 sanat eseri olarak görüyorum.

  0
  0
 3. bu kokunun hitabesi sadece hislerle alakalı.Gerçekten de tuhaf denilecek kadar gizemli ve deri notalarıylabaştan çıkarıcı…

  0
  0
 4. Bir parfümün için en tehlikeli tarafı 'tuhaf' olmasıdır.Benim diyeceğim; parfümler denemeden alınmamalı genel yargısı dışında bu gibi 'tuhaf' yada 'ilginç' yada 'iddialı' olarak şifrelenen riskli kokulardan uzak durun.Bunun parfüm deneyimiyle alakası yok ne yazık ki..kral çıplak deyip diyememekle alakalı..ve bu koku çok kötü,çok yapay..uzak durun derim..koleksiyonuma uzak,çöp tenekesine yakın bir yerde duran deneme boyu daha bitmedi..

  0
  0
 5. Bu parfüm olağanüstü. Eşine benzerine rastlamadığım türden bir eser. Şok bir açılışla nefesimi kesti ve geçirdiği değişimlerle hiç kesilmeyen bir heyecan yaşattı bana. Parfüm üzerimde kaldığı süre boyunca (ki son derece kalıcı) gözümü ekrandan alamadığım müthiş bir film izliyor ya da bitmesini istemediğim bir Umberto Eco romanı okuyor gibi hissettim kendimi. Gerçekten de "belli bir duruşu ve anlatmak istediği hikayesi var". Gün içinde parfüm benim gittiğim yere gelmiyor da sanki, nerede olursam olayım aslında ben parfümün götürdüğü yere gidiyorum. O derece "başına buyruk ve karizmatik". Parfümle ilgili yazı o kadar iyi yazılmış ve bu eseri o kadar iyi yansıtmış ki üzerine ekleyecek bir şey kalmamış. Hem parfüme hem de Parfüm Merakı'na tebrikler.

  0
  0
 6. Deneme şansım oldu bu parfümü..Çok kalıcı ve farkedilirliği oldukça yüksek bir koku 1740..Çok köşeli içerik nedeniyle oldukça iddalı bir tarz…Bence bu koku yaş ve parfüm tecrübesi istiyor…Ortalama bir tüketici için kullanılan reçine ve deri kombinasyonu zor anlaşılabilir…Günlük kullanıma uygun olması için dünyamızın 5-6 derece daha soğuması gerekli :)) Sadece özel günler için "deneyip" alın derim…

  0
  0
 7. Olağanüstü bir eser,yanık,tütünlü deri,kesinlikle full bottle worty budur

  0
  0
 8. de sade'nin dünya sanat tarihi açısından bir değeri olduğunu düşünmüyorum çoğu ülkede porno yazarı olarak tanınmaktadır.pek çok defa hapse girdiği doğru hatta bir keresinde napolyonun emriyle hapsediliyor.en ünlü eseri the 120 days of sodom (sodom'un 120 günü) 1975 yılında ünlü yönetmen pier paolo pasolini tarafından filme çekildi.bildiğim kadarıyla amerikada hiç bir zaman gösterime girmedi.izlemek isteyenler internetten rahatça ulaşabilirler.meraklısı olanlar için kendileri hakkında küçük bi bilgi vermek istedim.
  parfümü de denedim bu arada tek kelimeyle tiksinç bi parfüm adamı çok güzel özetlemişler hakikaten

  0
  0
  1. Batu Histoires de Parfums parfümlerine İstanbul Nişantaşı'nda La Deesse parfüm butiğinde bakabilirsin

   0
   0
  2. Eğer İstanbuldaysanız, Nişantaşında La Deesse mağazası var sadece orada bulabilirsiniz. Yakında internet satışına başlayacaklar, İstanbulda değilseniz internet sitelerinde de bulabilirsiniz.

   0
   0
 9. 1725 Casanova da güzel bir parfüm.Eğer denemediysen mutlaka denemelisin.Çünkü notaları çok eğlenceli.Emir.

  0
  0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.