14 yorum

 1. Parfüm merakı ama başlangıcı güzel demi spicebomb un bide egoiste ben biraz benzettim acaba yanılıyormuyum egoiste daha kaliteli bencede ama sanki biraz andırıyo geldi bana yada benim burnumda bi tuhaflık var:))

  0
  0
  1. Author

   Başlangıcı güzel Spicebomb'ın. Ama öyle harikalar yaratmıyor yine de üst notalar. Egoiste'e çok benzemiyorlar bence. Egoiste'de daha eski ve tozlu gül teması vardı hatırladığım kadarıyla. Eğer benziyorsa başlangıçları benziyor olabilir.

   Her parfüm başka parfümlere benzeyebilir Volkan. Burnunda sorun olduğunu sanmıyorum 🙂

   0
   0
 2. Spicebomb faciası derken? çok acımasız bir eleştiri olmuş bence. Parfümü yeterince koklamadığınızı, yüzeysel,baştan savma yorum yaptığınızı düşünüyorum.

  0
  0
  1. Author

   Eleştirilerine saygı duyuyorum ama yine çok genel ve tam olarak bir şeyden bahsetmiyorsun. Yuvarlak laflar ediyorsun. İyi de nasıl yüzeysel, neresi baştan savma yazının? Başlangıcı mı, orta notaları mı, sonları mı, yapaylığı mı, yeşil kokan başarısız vetiver'i mi? Sentetik sedir ağacı mı? Gayet detaylı anlatmışım her şeyi. Daha ne söyleyeyim ki?

   Spicebomb'u 1 haftadan fazla sürekli kullandım. Dışarıda, evde, soğukta, ılık havada. Bir parfümü anlamak için mutlaka 6 ay kullanıp, 2 şişesini bitirmeye gerek yok ki.

   0
   0
 3. bence kendiniz bi deneyip kararı siz verin ben denemiştim fresh kehribari bir koku yaza uyar bence..

  0
  0
 4. parfüm merakı sizin siteniz sayesinde resmen parfüm manyağı oluverdim. cenneti daha çok arzulamamız ve bunun için çabalamamız adına bize bahşedilen 3 güzel şeyden biri kuş sesi, sevgi ve güzel koku üçlemesinden birini bize kazandırdığınız için sizi yürekten kutluyorum.Sizden bir ricam bayan parfümlerine de biraz yorum katmanız çünkü bildiğiniz gibi piyasada tonlarca parfüm var ama elle tutulur parfüm bulmak zor şimdiki parfümler eskisini aratır oldu geçenlerde birtane denedim markasını vermiyim bildiğiniz deterjan gibi böcek öldürücü gibi kokuyor sonuçta kimse tonla para verip böyle kokmak istemez..

  0
  0
  1. Author

   Merhabalar adsız,

   Kuş sesi ve sevgi konusunda çok bir şey yapamayabilirim ama güzel kokular hakkında elimden geldiğince hissettiklerimi yazıyorum. Sizlerinde katkılarıyla daha da keyifli olacaktır sohbetlerimiz.

   Bir çok okuyanım kadın parfümlerini yazmamı istemiyor. Sen ise kadın parfümlerini yazmamı istiyorsun. Söyle şimdi ne yapayım ben 🙂

   Elimde bir miktar kadın parfümü var. Önümüzdeki günlerde onları da yazacağım. Hele birisi var ki son yılların en büyük kadın parfüm bombası. Ve sessizce onu koklamamı bekliyor.

   Yeni nesil parfümlerden ise çok fazla şeyler beklememeni tavsiye ederim. Örnek Spicebomb faciası… Yine ne varsa eskilerde var anlaşılan.

   0
   0
  2. Kadın parfümü yazılmasını istemeyenler niye istemiyormuş anlayamadım okumak mı zor geliyormuş? Ben sizin yorumunuzla ve erkek hisleriyle kadın parfümlerinin yorumlarını okumayı çok istiyorum. Bir de keşke burada cinsiyet ve yaş gruplarına göre sınıflandırmalar olsa da kendimize uygun parfümleri daha rahat görebilsek diye öyle bir içimden geçiriyorum 🙂

   0
   0
  3. Author

   Deniz, daha çok erkek parfümleri yazdığım için ağırlıklı olarak erkekler okuyor Parfüm Merakı'nı. Onun içinde erkek parfümü yazmamı istiyorlar. Kadın parfümlerini kendilerine yakın görmüyorlar. Zaten ara ara kadın parfümleri yazıyorum. Yazmaya da devam edeceğim.

   Fakat bu sınıflandırma işine pek sıcak bakmıyorum. Burada biraz "Armut piş ağzıma düş" durumu seziyorum okuyucularımdan 🙂

   0
   0
 5. üstat yazının kapağı güzel olmuş.amma o zihniyet yapısındakiler anlar mı bilmem. üstadım müsadenle birşey sormak isterim. ESTEE LAUDER INTUITION MEN nasıldır bir fikir verebilir misin ve en önemli konu yazın sıcak havalarda gider mi?

  0
  0
  1. Author

   Değerli Kadir, Estee Lauder'in hiç bir parfümünü denemedim ne yazık ki. Onun için bir şey söyleyemeyeceğim. Ama okuduklarımdan hatırladığım kadarıyla yaz mevsimi için pek uygun değil Intuition for Men.

   0
   0
  2. eyvallah üstadım sağolasın. o zaman ben yazlık parfüm aramaya devam ediyorum. bir tavsiyen olursa da ziyadesiyle memnun olurum.

   0
   0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.