24 yorum

 1. Aynen Fatih, bakalım Raşit Bey'den nasıl bir değerlendirme gelecek Potion hakkında:).

  0
  0
 2. Sevgili Erhan bu yazıyı sabırsızlıkla bekliyordu.Farkedilirlik kısmına fazlaca değinirseniz çok sevinirim:-)

  0
  0
  1. Author

   Fatih, o site için kimisi güvenilir kimisi güvenilmez diyor. Ben çok inanmıyorum oradaki sonuçlara. Doğru olmayabilir.

   Eğer Ocak 2010 ise eski yani ilk sürümüdür. O zaman şanslısın.

   0
   0
  2. Site zaten tamamen doğrudur demiyor.Sorumluluk kabul etmem diyor.
   Zümrüt parfümeriden aldığım dior homme intense ile sevil parfümeriden aldığım D.H.İ kod numaları aynı bu da gayet doğal Türkiye resmi distribütörü ARCON KOZMETİK tarafından tedarik ediliyor.
   ARCON stickeri görmediğim DİOR,HERMES,PACO RABANNE,CARTİER,İSSEY MİYAKE ye orjinalliğine her zaman şüpheyle bakarım

   0
   0
 3. Arkadaşlar şu postayla yurt dışından parfüm alımını yasaklayan mevzuatı inceledim. Kanun ve Bakanlar Kurulu kararıyla posta yoluyla alınması ticaret amacı güdülmememek kaydıyla yılda bir kişi 4-5 seferle ve her seferde 150 Euro ile sınırlandırarak kozmetik alımına izin veriyor.Sorun şu Gümrük Bakanlığı yayınladığı genelge ile kozmetik ürünlerinin hepsini posta yoluyla getirtilemez diye genelge yayınlamış. Genelge hukuka aykırıdır çünkü kanunun verdiği bir hakkı kurumların yayınladığı genelge ile ortadan kaldırılamaz . Genelgeler idari kaynaklardır sadece yönetlemeklerin daha kolay anlaşılması için açıklama amacıyla daha çok neyin nasıl uygulanacağına ilişkin idari bildirimlerdir. Genelgeye dayanarak gümrük memurları da buna izin vermiyor. Yapılacak iş idari dava açılabilir dava kolaylıkla kazanılacaktır. Veya arkadaşlar Gümrük Bakanlğına bir dilekçe yazın benim bu yazdıklarımı dilekçeye yazın sonuna gereğinin yapılması ibaresini ekleyin genelge nin linkini buraya kopyalarım.Şu forumu okuyan kişilerden 100 kişi dilekçe yazsa Gümrük Bakanlğına , 1 tane de başbakanlığa iş hallolur oradaki hukukçular göz göre göre Bakanlığın kendi kafasından uydurduğu bu hukuka aykırılığı seyirci kalamaz

  0
  0
  1. Author

   Olayı güzel anlamışsın valmond. Burada hatayı Gümrük Bakanlığı yapmış. Ama bir dilekçe ile olacak iş gibi görünmüyor genelgenin geri çekilmesi yada iptal edilmesi. Tabiki hukuksal yada siyasal düzenlemeler nasıl olur bilemiyorum.

   Bildiğim kadarıyla bazı tüketicilerin açtığı davalar var aynen senin de dediğin gibi. O davaların sonucunda muhtemelen iptal kararı çıkacak.

   Bu ülkede öyle hukuksuzluklara göz yumuluyor ki adalet tarafında, artık güvenimiz kalmadı çoğu şeye.

   0
   0
  2. Ya gerçekten açılmış dava var mı bilmiyorum . Bu davayı herkes açabilir. Ama gerçekten açılır mı bilmiyorum. Ama bir dilekçe yazmak zor olmasa gerek. Başbakanlığa ve Gümrük Bakanlığına … Hadi dilekçeyi geçtim bari şu blog u takip edenlerden 100 kişi e-mail. atsa yine etkisi olur baskı her zaman etkilidir. Burada sana biraz organizasyon işi düşüyor bununla ilgili bir başlık açsan ben kanun maddelerini ve şu genelgenin linkini gönderirim. İnsanları dilekçe veya mail atmaya yönelik bir başlık açmanın çok faydası olur.

   0
   0
  3. Author

   Bir yerde rastlamıştım. Açılan davalardan bahsediyorlardı. Ama malum, davalar çok uzun sürüyor.

   Başlık açmak sorun değil. Dilekçe yazmak da 1 dakikamızı almaz. Ama burada sorun mevcut iktidarın olaylara yaklaşım tarzı. Bir arızayı görüp dostça, itiraz edip "Yahu bakın şu konuda yanlış yapıyorsunuz" dediğin zaman bunu kendilerine tehdit olarak algılayıp, tam tersini yapıyorlar. İşi inada bindiriyorlar.

   Zaten bu genelgenin büyük kozmetik şirketlerinin lobi çalışmaları sonrasında ortaya çıktığını düşünüyorum. Yani iş bir dilekçeyle çözülecek gibi görünmüyor.

   0
   0
  4. Dilekçe sadece baskı yaratmak için genelgenin iptali için idari dava açmak gerekecek.Yurt dışından parfüm sipariş etmiş ancak gümrükte takılmış ya da gönderimi yapılmamış her hangi bir kişi'' menfaati zarara uğramış kişi sıfatıyla'' bu davayı açmaya hakkı var.Ha bu arada Türkiye'nin en çok okunan parfüm blogunda herkesin uzun zamandır şikayet ettiği durumun aslında bir dava ile düzeleceğini yazıyorum site yöneticisi dışında kimse tınmamış.

   0
   0
 4. merhaba, önümüzdeki sıcak günlerde ofis ortamında kullanabileceğimiz çok fazla kişinin kullanmadığı kolayca bulabileceğimiz kokular nelerdir ilk aklınıza gelen?

  0
  0
  1. Hermes – Jardin Sur Le Nil
   Guerlain – Homme (serinin bir versionu)
   Kenzo – L'Eau Par Indigo Homme EDT Concentrate
   Chanel – Allure Homme Edition Blanche

   Bunlara bir bak istersen

   0
   0
  2. Guerlain Homme Hermes Jardin Sur Le Nil ile birlikte yazın vazgeçilmezim benim ♥

   0
   0
  3. Guerlain homme değilde intense versiyonu daha güzel
   murjim guerlain homme intense kullanıyordun sen yanılmıyorsam farkedilirliği nasıldı

   0
   0
  4. intense biraz "burun yakıcı".
   geçen yazı guerlain homme ve allure homme blanche ile geçirmiştim.
   ikiside kullanması keyifli, sıkıcılıktan uzak ve güzel kokular ancak guerlain aşırı sıcaklarda fena bayar bence.

   0
   0
  5. FATİH, Kesinlikle intense'i daha güzel ama Guerlain Homme temmuz ortasında daha uygun gibi.Hatta Homme l'eau var daha su bazlı direk kavurucu sıcakta sık serinle 🙂 Bu yaz onuda denemeyi düşünüyorum. Guerlain Homme İntense'in fark edilirliği başlarda çok iyi özellikle iç mekanlarda, kokuyu duyanın suratında bir huzur,bir mutluluk oluşuyor 🙂 Tabi haliyle zamanla azalıyor ama yanına gelen yine alıyor(muş) kokuyu bana söylenenler bu yönde.

   0
   0
  6. guerlain ofis ortamında falan yorar adamı bence, zalimlik olur karşıdakine.

   0
   0
  7. Homme serisinin yormayacağı kanaatindeyim.Bir heritage bir habit rogue dediğin gibi yorucu olabilir

   0
   0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.