29 yorum

 1. Bu parfümü birkaç sene önce denemek için sample olarak almıştım. Tek kelimeyle muhteşemdi. Özellikle de tatlımsı sıcak kokuları sevenler için kendine has, özgün bir alternatifti. Fakat büyük boyunu aldığımda hiç beğenmedim. Yani bütün ses getiren parfümler gibi bu da reformüle edilmiş bir parfümdür. Eski formül, vintage versiyonunu kutusundan ayırt edebilirsiniz.Orijinal versiyonunun kutusunun üzerinde yeni versiyonda olan bordür yok. Ayrıca kutunun köşeleri kesik kesik. 8 köşe gibi… Şimdi Ebay'de bir satıcıda buldum aldım. Umarım elime geçer, çünkü yebancı sitelerden kozmetik ürünü almak artık yasak ama forumlarda okuduğum kadarıyla kargo bazen gelebiliyormuş. Kısmet…

  0
  0
 2. çok doğal kokmasada Dreemer bence çok hoş bir parfüm. Tütün temalı parfümlerin içinden yeri ayrı benim için.

  0
  0
 3. Evet özellikle tf extremi bi yazsan kaç puan vercen çok merak ediyorum extreme:)

  0
  0
 4. Bu tartışmayı sen bitirirsin ancak Raşit Bey. 🙂

  0
  0
 5. Yukardaki tartışma gerçekten hiç hoş olmamış. Bahsettiğiniz parfümlerin hepsi güzel parfümler. isteyen istediğini kullanır arkadaşlar. kasmanın ne anlamı var. küçük çocuklar gibisiniz. Cristian Dior , Bond New York, Caron Third Man bunların hepsi birer şaheser.

  0
  0
 6. Parfüm merakııı..Tom Ford Men isterüüüüzz.Şaka maka Tom Ford Men diye her açtığımda bu sayfanın karşıma çıkması beni delirtiyoorr..Çok heyecanlıyım parfüm merakı haddiii çabuk o biraz…

  0
  0
 7. burr'un dıger 9 favorı parfumu hangılerıymıs

  0
  0
 8. naaptın raşit hocam..bukadarda değil. bence güzel giyilebilir bir tütün parfümü kendileri..

  0
  0
  1. raşit şu senin listeyi bi güncellesen..10 değilde 20 yapsan mesela..yada nişler 10 dısıgnerlar 10 gibi bir liste oluştursan nasıl olur.hatta yazlıklar kışlıklar,yada oryantaller,aromatik fujerler gibi..önermememin sebebi parfüm inclemelerin baya fazlalaştı bu kadar incelemeden sonra 10 adet bana çok sığ geliyor..bi düşün istersen dostum..

   0
   0
  2. Author

   Yahu ben o listeyi kaldırmayı düşünüyorum. Sen de daha detaylı liste yap diyorsun 🙂

   Zaten yazıların sonlarında puanlar var. Ayrıca detaylı olarak herşeyi de yazıyorum. E artık gerisi size kalıyor.

   0
   0
  3. Listede Third Man biraz sırıtmıyor mu Parfüm Merakı? Mermer taşları arasında kalmış tuğla gibi duruyor.

   0
   0
  4. Author

   Aslında The Third Men'den yana kafam biraz karışık.

   Denediğim ve kullandığım ilk The Third Men inanılmaz bir parfümdü. Çok rafine ve doğaldı. Zaten incelemeyi o parfüme göre yapmıştım.

   Fakat sonradan yurtdışından getirttiğimiz The Third Men'in kokusunun biraz değişik olduğunu farkettim. O eskisi gibi harika kokmuyor. Daha tozlu ve formülü bozulmuş gibi. Büyük ihtimalle reformülasyon kurbanı olmuş yeni versiyonu. Benim denediğim sürümünü denesen büyük ihtimalle bana hak verirdin.

   Ama hakkını vermek lazım. Güzel bir tanımlama yapmışsın.

   0
   0
  5. Third Man bence o listede tam yerinde duruyor. Hatta Dior ilk sırayı hak etmeyen bir parfüm. Third Man'e tuğla demeyi şuna benzetiyorum. Bir erkek düşünün ki yüzüne 10 kat boya sürmüş dünya çirkini kadına hasta, doğal ve makyajsız dünya güzeli bir kadına ilgisiz. Caron tuğla ise o listedeki dior olsa olsa kerpiç olur.

   0
   0
  6. Modern Talking bloğunda caron third man yazını okudum. Demişsinki yarım saatten sonra parfüm atak yapmıyor tazelemek gerek. Atak yapması demek ortalığı parfüm kokusuna boğmakmıdır sence? Parfümün eğer 1 metre ileriden kokusu yoğun olarak algılanabiliyorsa o parfüm iyi bir parfüm değildir zaten. Mide bulandırır ancak. Caron Third man elbise üzerinde ve tende 12 saatten fazla kalıyor. Hatta elbise üzerinde 48 saat sonra dahi kokusu algılanabiliyor. Çok kalıcı bir parfüm. Kankaları obsession man, Oscar pour lui ve diğer parfüm dünyasında yerlerini almış saygı duyulan parfümlerden bile çok daha iyi. Avrupada özelikle fransada el üstünde tutulan bir parfüm. Dünyaca ünlü burunlar bu kokuyu baş köşeye koymuşken senin beğenmemen third mani tuğla yapmaz. Bu parfümün herkese hitap etmediğide bir gerçek. Ama herkes gibi olmanında bir avantajı yok..

   0
   0
  7. Dünyaca ünlü burunlar umrumda bile değil adsız. Benim için fark edilirlik önemli. Bunlar benim düşüncelerim, sana göre çok iyi bir parfüm olabilir.

   0
   0
  8. Parfüm literatüründe baş köşelerde yer edinmiş bir parfüm Third man. Yabancı bir forumda şu şekilde tanımlanmış : "Cesaret bir yetenek değil bir seçimdir. Bunun adı da Caron Third Man dir" 🙂 Ayrıca Caron Third Man son derece fark edilir bir parfüm. Bende kullanırım kışları. O sert yapısı senin burnunu etkisi altına aldığı için bir süre sonra sen çok az fark ediyorsun ama inan 12 saat sonra bile çevrendekiler algılayabiliyor ve third man bunun adı dediğinde ilk defa duydukları parfüm için ikinci kez "hani şu güzel ve gizemli kokan parfümün vardı ya" diyorlar.. Etraf dior kokusundan geçilmiyorken henüz güzel ve yalnız ülkemde keşfedilememesinden dolayı da kullanan için bir avantajı var. Pahalı olan her zaman aklitelidir mantığı da çok yanlış. Caron çıkardığı parfümler için Pariste gala düzenler çoğu kez. Youtube den 1 yıl önce çıkan Caron Yuzu Man gala gecesini izleyebilirsin. Tüm Fransız sosyetesi orada. Tekrar diyorum third man tuğla ise muhtemelen siz kerpiç bir evde yaşıyorsunuzdur..

   Parfüm merakı sen ülkemizde parfüm dünyasında yer edinmiş birisin artık. Third Man gibi bir klasiğe haksızlık etmessin umarım. Reformülasyon falan yok. Muhtemelen sizin en son aldığınız depoda fazla beklemiş olabilir.

   0
   0
  9. nich parfüm demek pahalı parfüm demek değildir sadece. bir marka düşünün ki sayılı parfümler üreten, ve bunlara büyük yatırım yapan, farklı ülkelerde lansmanları olan, onlarca yılını bu işe vermiş.. İşte bu nich denilen kavram budur. Bu anlamda Caron parfümleri nich kavramı içindedir. Caron third man bir nich parfümdür. Dior gibi sadece ismim olsun anlamında parfüm üretmez. işi parfüm üretmektir başka bir şey değil..

   0
   0
  10. Bunlar benim düşüncelerim, ne sen iyi dediğin için bu parfüm çok iyidir, ne de ben beğenmediğim için kötü. İlla kabul ettirmeye çalışmanın mantığı nedir anlamıyorum. Listede 3. sıradan girecek bir parfüm değil. Hatta listeye girebilecek bir parfüm bile değil. Yani değil Fransız sosyetesi, tüm ünlü burunlar bir araya gelse düşüncem değişmeyecek. Sanırım o gala gecesinde sen de ordaydın Mösyö Adsız 🙂

   0
   0
  11. Fakat dior homme ve hermesin birkaç parfümü, çogu niche parfüme taş çıkartacak türde.

   0
   0
  12. kabul ettirmek gibi bir çabada bulunmadımki. bende şahsi düşüncelerimi söyledim. burada parfümün kötü olduğunu kabul ettirmeye çalışan sensin bence. elbette zevkler ve renkler tartışılmaz. ama sen istedin diyede parfüm literatürü Third Man denilen şaheseri bulunduğu kendine özel yerinden edecek değil. sen beğenmiyorsun diye dünya mersedesi nasıl ki murat124 kabul etmeyecekse, bu parfümüde tuğla olarak görmeyecektir. söylemek istediğim bu. yoksa herkesin elbette zevki ayrı. kerpiçciler elbette anlayamaz bu tarz parfümleri.

   0
   0
  13. Caron Third Men e özel, mukemmel bir niche parfum diyenin Bond New York Amber i koklamasini oneririm, iste o zaman bir niche parfumun nasil olmasi gerektigini anlayacaktir.Caron Third Men bence basit ve silik bir parfum.Soylediginiz gala gecesi filanda insanlari kandirmak icin yapilan satış stretejileridir, goruyorum ki bu strateji sizin uzerinizde etkili olmus.

   0
   0
  14. adsız sana güldüm. cond new york güzel bir parfüm evet. ama third mana silik demek parfümden anlamamaktır. kim olduğunu biliyorum.. 🙂

   0
   0
 9. Bu kokunun farkedilirliği hiç yok. Gidip burnunu dayaman lazım kokuyu almak için.
  Bide kalitesiz sıradan bi kokusu var

  0
  0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.