18 yorum

 1. Merhaba Raşit bey L’Homme ve Virgin Island Water kullanıcısı olarak bu parfümü önerir misiniz evet beğenirsiniz der misiniz iki parfüme de bayılıyorum bu arada bunu almak istiyorum fakat pişman olursam.

  0
  0
  1. Author

   Selamlar, Virgin Island Water ile Fico di Amalfi farklı koku karakterlerine sahip olsalar da yine de seveceğinizi düşünüyorum. Güzel bir incir yaprağı kokusuna sahip Fico di Amalfi.

   0
   0
 2. Gardaş bu acqua di parma ficoyu boca ettim üstüme, pek galıcı deyil önermem, kendime bile gelmiyor kokusu, yaklaşıp koklayıp anca alıyom. Ama hafif sevene uyabilir, şu ara 1300 TL civarı fiyatı, rebulun 35 TL ye kolonyası var, aynı işe alternatif olur bence dayı. Bu nası iş la

  2
  0
 3. brandroom'dan aldım geçen hafta bunu, designer parfümlere göre daha kendine has bir koku olduğu için, kalıcığı uzun olmasa da çok neşeli bir parfüm bence, çocukluğumun bol incir ağaçlı bahçelerine götürüyor beni, Edirne'de incir ağacının koparında sütü akan dallarına, ayrıca brandroom'daki satış görevlileri Beymen'dekilere göre çok çok daha sempatik ve yardımsever, hatta benle bir sürü sample paylaştılar, by kilian'ın son parfümlerinden, hiç biri hakkında yorumunuzu göremedim.

  sevgiler

  elif

  1
  0
  1. Author

   Güzel günlerde kullanmanızı dilerim. Çok güzel parfüm Fico di Amalfi. İyi bir seçim yapmışsınız.

   By Kilian'ın iki yeni parfümü elimde var ama havalar oldukça sıcak. Havaların biraz serinlemesini bekleyeceğim muhtemelen onları yazmak için.

   1
   0
 4. Bu yabancı ünlü parfümler ülkemize uyduruk içerikle giriyorlar ve çoğu bizim ülkede dolum yapıyor dagles yok sevil gibi tanınmış parfümerilerde bunlardan alıyor, herşey kanuna uygun ancak basit ve az içerikleri var kokuların. Parfüm üreticileri bilir. Chanel5 kokusu mesela parfüm markası olarak pahalı, koku olarak elde edilmesi ise çok ucuzdur, hatta kimi sabun ve temizlik malzemelerinde aynı oranda kullanılır kokuların hammaddesi, bu büyülenmişçesine parfüm marka saplantısı çok kötü bişey.

  Yazlık hafif kokan parfüm arayan kendince klas koktuğunu düşünen insanlar ancak kokunun burna geldiği dakikayı yaşıyorlar, üstlerinde koku kalmıyor halbuki ancak kendilerini kandırıyorlar, bana göstererek bir parfümeride çalışan arkadaş bi deney gösterdi, daha emniyet kiliti bile açılmamış bi parfümü kadına koklattı, ne kadar özel bir parfüm değil mi dedi, gerçekten çok hafif hoş bir koku dedi aldı parfümü. Arkadaşlar kral çıplak aynı testi banada yapmıştı, hiçbir kokusu yok demiştim. Burda da diyorum 200tl lik o ünlü parfüm üreticileri tamamen imitasyon koku satarken orjinal marka satıyorlar. Marka satılıyor ama kokuya rağbet yok. Anlayan anlar.

  1
  0
 5. Hepimiz aynı şeyleri kullanalım, hepimiz aynı kokalım.Dünya birbirinin benzerleriyle dolsun.eskiden, internet bu kadar ilerlememişken, insanlar bu kadar paylaşımda bulunamıyorken, bazı şeyler biraz daha gizemli oluyordu. Ne bu acaba diye düşünüyorduk..Hmm güzel koktu, ne hoş diyorduk. O koku o kişiye aitti, gizem katıyordu. Şimdi herkesin bilsin bilmesin parfüm dünyasına merka sardığı, elementlerin nasıl kotuğuna dair yeterli bilgiye sahip olmadan, aa bu süper, vaaay bu çok güzel diyerek sadece modalara ve tavsiyelere uyarak kokuların kendisini katlettiği bir dünyada yaşamak üzücü ne yazık ki. Parfüm aşk gibidir, emek ister ve kendini eğitmek ister, kitap okur gibi sindire sindire notaları okumak ister. Ancak vaay o güzel, bu süpermiş oğlum, o mu olsun, bu mu olsun diyerek bu iş olmaz. Hepimiz aynı şeyleri sürelim, aynı kokalım. Öncelikle en önemli şey tendir, biz ne kadar o kokuyu beğensek de tenin kimyasından ötürü, çok beğendim, ay bayıldım diye nitelendirilen koku, diğer kişide pek de hoş kokmayabilir. Tenin yağlı, kuru, orta yağlı olmasına, baharat, et v.b. yenilen şeylerin tende yarattığı kokuya, sarışın, esmer, buğday tenli olamaya bağlı olarak parfümün duruşu, kokusu değişecektir.

  0
  0
 6. Bu seriden Fico di Amalfi ve Mirto di Panarea, ikisi de çok çok iyi kokular. Ama parfüm demek haksızlık olur, kalıcılık 2 saati zor geçiyor, fark edilirlik de çok düşük.

  1
  0
 7. en iyi creed kullana bileceğimparfüm hangisi.sabunsu temiz kokan

  0
  0
 8. raşit bey armani mania yı kullanmışlığınız var mı acaba ? emporio armani he,armani mania ve gucci pour homme II arasında nasıl bir sıralama yaparsınız ?

  0
  0
  1. Author

   Armanimania'nın aftershave balsamını kullanmıştım. Parfümünü hiç kullanmadım.

   He ile Gucci Pour Homme II arasında kalsam sanırım Gucci'yi tercih ederim. Çünkü yeni Armani – He'lerin kokusu oldukça yapay.

   0
   0
  1. Mesajı aldım yakında only the brave incelemesi gelebilir:))

   0
   1
 9. Acqua di Parma lar hepsi çok kaliteli. Blue Mediteriano serisi kokuları daha çok kişiye uyabilir ama kalıcılık ve farkedilirlikleri biraz daha yüksek olsa keşke

  0
  0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.