37 yorum

 1. Raşit Bey, ben bu parfümde Filles en Aiguilles aldım. Ne dersiniz?

  0
  0
 2. merhaba,
  sth çok sevdiğim bir koku ama kalıcığılı ve yayılımı çok düşük. tenimde 4 saat kadar anca kalıcılığı var. ancak extreme versiyonunu denemedim. acaba extreme versiyonu için yorumlarınız nedir. sth ile aynı ama daha performanslı versiyonu mudur acaba?

  0
  0
 3. selamlar, kilian dark lord denediniz mi, incelemesi gelir mi?

  0
  0
 4. Diğer incelemelerinizde kadınların sevebileceği türleri belirtiyordunuz, burada sizce durum nasıl? Unisex demesi caydırıcı oluyor. Ek olarak sizin yüksek puan vermeniz de kafamı karıştırdı. Dediğim kriterdeki parfümler sizden hep düşük puan almıştı. 🙂

  0
  0
  1. Author

   Aslına bakılırsa erkeksi ve içki temalı parfümler kadınlar tarafından ilgi görmeyebilir fakat bu parfümde farklı bir hava var. Tabii bu demek değil ki her kadın Straight to Heaven’ı sevecek. Böyle bir garantiyi hiçbir parfüm için veremeyiz.

   0
   0
   1. En basitinden gidersek tıraş kolonyalarını hemen hemen her kadın çekici bulur, erkeksi tema deyince de aklıma ilk tıraş kolonyası geldi şimdi. Hakkında “Tıraş kolonyasına benziyor bu!!1!” denen parfümleri de aynı çizgiye koyabiliriz. Tatlılık barındıran parfümler bende daha feminen bir izlenim bırakır, mesela One Million deyince aklıma leopar desenli kıyafet giymiş siyah kaşlı sarı saçlı iri kadınlar gelir…

    Şöyle sorayım, erkeksilikten kastınız tam olarak nedir?

    0
    0
   2. Author

    “Traş kolonyalarını hemen hemen her kadın çekici bulur” gibi bir önermeyi kanıtlamak için elinizde yeterli veri var mı acaba 🙂 Bence tam tersi, traş kolonyası sonuçta erkeğe özgü bir şeydir ve kadınların seveceğini sanmıyorum. O zaman “kadın rujlarının kokusunu erkeklerin hemen hemen hepsi sever” gibi bir önermede de ben bulunayım, doğru olur mu acaba 🙂

    1 Million, sizin zihninizde “leopar desenli kıyafet giymiş siyah kaşlı sarı saçlı iri kadınlar” olarak şekillenmişken, milyonlarca kişinin zihninde tam bir erkek parfümü olarak kodlanmış olabilir. Görüleceği üzere algılar kişiden kişiye göre değiştiği için yapılan genellemeler bizi yanıltabilir.

    Mesela tatlılık barındıran parfümler neden kadınlara özgü olsun? Kadın ve tatlı-şeker-çikolata arasında nasıl bir bağ kurulabilir ki? Erkekler lezzetli kokan parfümlerden neden mahrum kalmak zorunda olsun?

    2
    2
 5. Merhaba Raşit usta.(sizde bizim Luca Torin oluverdiniz)
  Yaz için kullandığım Guerlaın Vetiver imi değiştirmeyi düşünmesemde Kilian/ White Cristal sanki bana yaz içinde kullanılabilir geldi.
  biraz eski de olsa odunsu-çiçeksi fakat ağır ve şekerimsi olmayan (esaslı) sonbahar kış parfümü aramaktayım.
  Sağlık ve esenlikler dilerim. cevdet.

  0
  0
 6. Straight to Heaven, farkedilirlik sıkıntısı yaşatmasının dışında oldukça başarılı bir parfüm. Yapaylık eleştirilerinde haklılık payı var ama yapaylığın en iyi kullanıldığı parfümlerden biri bana göre, hiç rahatsız etmedi. Hatta tam tersi bir etki yarattı diyebilirim. Tatlılığın belli belirsiz kullanılması da bu parfüme oldukça yakışmış. Bir yıl kadar önce, STH'nin de dahil olduğu üç parfümü bir hafta içerisinde ikişer gün süreyle üzerimde denemiştim. Koku güzelliği olarak kafamdaki sıralama Amouage Jubilation XXV – By Kilian Straight to Heaven – Tom Ford Tobacco Vanille olmuştu. Ancak farkedilirlik ve kalıcılık olarak, STH diğerlerinden oldukça gerilerde. İlk dakikalarda gayet iyi olan farkedilirlik kısa süre sonra oldukça düşüyor. Yine de koku güzelliği olarak, By Kilian parfümleri içinde kendime en yakın bulduğum iki parfümden biri.

  0
  0
 7. Kilian parfümlerini Belçika'da satan mağazalar nereler.Orada yaşayan ya da bilen varsa yardımcı olabilir mi ? Sipariş vericem ama alacak olan kişinin bu tarz konularla hiç alakası yok :/

  0
  0
 8. Baştaki cennet hakkındaki güzel yazınızdan sonra TAMAM Raşid bey kesin 10 puanlık kokuyu sonunda buldu dedim 😉

  0
  0
  1. Vallahi Raşit Bey, senin beğenilerin üzerinden parfüm aldığım zaman hiç bir yanılgıya düşmedim. Eğer bir parfüme 10 veriyorsan fiyatı ne olursa olsun, o parfüme sahip olmak için elimden geleni yaparım:)

   0
   0
  2. Raşit Bey, sen eğer bir parfüme 10 veriyorsan o parfüm kör alışa uygundur:) tabii ki bu benim görüşüm, ama seni de kırmamak adına pembe bir yalan söyleyip, almadan önce denerim diyeyim:)

   0
   0
 9. Üstatlar Laura biogiotti Roma uomo parfumu hakkinda bilginiz veya kokusu duyumlariniza gore nasildir

  0
  0
  1. Roma, oldukça yumuşak bayık olmayan güzel bir oryantal koku kanımca, benim için tek sıkıntısı biraz tek düze gittiğinden dolayı düzenli kullanımlarda sıkıcı olabileceği durumu, kalıcılık olarak çok iyi bu arada, tavsiye ederim.

   0
   0
 10. Raşit Bey, anlatımına göre, mutlaka deneyeceğim parfümler arasına girdi, sonlara doğru ortaya çıkan yapaylığı dahil etmezsek muazzam bir kokuyla karşımıza çıkmış By Kilian.

  0
  0
 11. Beğenmene çok sevindim.Straight to Heaven gerçekten güzel bir parfüm .Beni onun hakkında karamsarlığa iten tek şey tenimde ki kalıcılığı ve fark edilirliği olmuştu.
  Verdiği mesaj ve sınıf açısından evet Tom Ford Men le örtüşüyorlar. saygın ,üst düzey bir genç yönetici bu tarz duruşu olan bir koku kullanmalı bencede.

  Love'ı da çok beğeneceğini düşünüyorum.

  0
  0
  1. Author

   Demek sende de fark edilirliği düşük oldu. Demek ki bana özgü değilmiş neyseki.

   Fakat Straight to Heaven, senin Tom Ford For Men'i birazcık döver koku güzelliği anlamında 🙂

   0
   0
  2. İyi de neden yüzüme vuruyorsun ki 🙁 Tamam döver hatta biraz da öper :))
   Ama eski kafa maskülenliği modern ve sofistike bir şekilde bize sunan da TF'dir 🙂

   0
   0
 12. Hayır hayır..Bu parfüm dışında 2 tane daha vardı..Sweet redemption birisi..Sonuncuyu hatırlamıyorum..Ama back to black ya da love & tears değildi..Ankara Harvey bu arada..

  0
  0
 13. İncelemeniz mükemmel olmuş ancak 8.5-9 olur gibi PM 8 az olmuş cidden.

  0
  0
 14. Luca Turin 2 Yıldızı bol keseden vermiş..Gerçi siz de 8 vermişsiniz üstat 🙂 Bence ilk 10 dakikası geçince koku karakteri daha ucuz emsallerini anımsatıyor..Başlangıcı için o kadar para vermek biraz müsriflik olur..Gerçi Harveyde Bayram kampanyasında şu anda 450 Lira haberiniz olsun..

  0
  0
  1. Acaba A taste of Heaven olabilir mi benim denediğim..Bak ikilemde kaldım..Çünkü Raşit Beyle zevklerimizi uyuşur genelde..Her neyse zaten üstat yukarıya yazmış gerekeni..Bizim ki laf olsun :)) Sanki içki kokusu hatırlıyorum başlarda ama kırmızı şaraba ya da rom kokusuna benzemiyordu…Onları hemen tanırım..Daha keskindi..Heavenler karışmış olabilir..

   0
   0
  2. Author

   O kadar kötü değil yahu Straight to Heaven. Hatta Luca Turin'de fazla düşük not vermiş bence. Muhtelemen karıştırıyorsun öteki Heaven ile.

   0
   0
 15. Güzel inceleme. Sth benimde sevdigim kilian kokularından biridir. Zaten rom kokusunu çok severim. Paçuli yerine vanilya olsaymış, mona di orionun vanillesi gibi enfes olurmuş.

  0
  0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.