12 yorum

 1. ben bu kokuyu çok sevdim. çok yumuşak bir biber. çok naif ve güzel buna benzer hangi kokular var acaba raşit bey ?

  0
  0
 2. bir erkek olarak bugün kendime caron narcisse noir bayan parfümü aldım (: caronun tüm parfümlerinde inanılmaz bir doğallık var. kadın parfümleri de eski kafa.. ama inanın çok derin. tüm parfümleri. Caron gerçek bir niche..

  0
  0
  1. Author

   Artık kadın ile erkek parfümleri arasındaki fark gittikçe azalıyor. Onun için bir çok kadın parfümü, erkekler tarafından rahatlıkla kullanılabilir. Buna ünlü Caron, Guerlain ve Hermes'in klasikleri de dahil.

   Geçtiğimiz haftalarda Guerlain'in kadın parfümü Shalimar'ı denemiş, çok beğenmiştim. Büyük şişesi olsa hiç gocunmadan kullanabilirim. Fakat Caron'un The Third Man dışında hiç bir parfümünü çok sevemedim. Kaliteleri ise tartışılmaz Caron'ların.

   0
   0
 3. Hommage a L' Homme 4 mevsimlik kullanılanılabilecek çok güzel bir koku . O da bence en iyi bahar – yaz designerlarından ama white gibi sönük değil.İçeriği ağır gibi gözükse de yaz kullanım için bile uygun

  0
  0
 4. Lalique white ilk 3-4 yıl önce keşfettiğim bir parfüm, çok keyifle kullanmıştım. Fakat 2 sene sonra aldığım 2. şişesi o denli mutlu etmedi, nedense..
  Bu arada yazıda adı geçen Encre Noir'ın son yıllardaki en iyi vetiver yorumlarından biri olduğunu düşünüyorum. Daha ötesi bu koku muhtemelen, vetiver klasiklerinden biri olarak tarihte yerini aldı bile.

  Son bir önerim ise eğer tercih ederseniz L'Hommage a L'Homme (Lalique) yorumu talep etmekteyim sizden. Ne kadar menekşe, safran, tütün notaları siz genç nesilde berber kokusu imajı yaratsa da bu modern yorumu denemenizi öneririm. En kötüsü şişesi için bile alınır sizi temin ederim.
  Bu arada Sevil Parfümeriye Lalique satışını durduğu için kırılmışken. Müşteri hizmetlerinden arayan Özge hanım ve Tunalı Sevil Parfümeriden mağaza müdürü Ayla hanım gönlümü aldılar. Sevil parfümeriye müşteri ilişkilerindeki bu nazik tavırlarından dolayı teşekkür ederim. Ama maalesef L'Hommage ı çok istememe rağmen alamadım bitmişti. Umarım tekrar satışı başlar…

  0
  0
  1. selamlar 0535 6674303 nolu telefondan ulaşırsanız temin edebilirim hommage ı

   0
   0
  2. Author

   Encre Noir'i nedense pek sevemedim. Belki de tarzı bana yakın değildi. Ama çok fazla seveni olduğu aşikar.

   L'Hommage a L'Homme elimde yok ne yazık ki. Eğer ulaşabilirsem tabiki yazarım.

   0
   0
  3. o neydi gııııı, satış derkene böylesini de ilk kez gördüm. Adam dakkasına telefon no paylaşmış. aklıma şu saçma salak müzik kanalları geldi
   "kızlar sevişek mi, tel:03…… yakışıklı anadolu genci Çükentay"

   :))

   0
   0
 5. Raşit Bey, bu parfümde baya bir sabunsu his var aslında hatta ben o sabunsu his yüzünden pek tutmadım açıkcası. Daha önce Encre Noir'i kullandım ve çok çok beğendiğim için white için de beklentim yüksekti.

  Elbette fena bir koku değil ama bence çekiciliği sınırlı. Yani 10 ml'lik bir decanta sahip olan kişilerin çoğu bu kokuyu çok beğendim illa büyük boy şişesini alayım demez.

  0
  0
 6. Benim için nostaljik içimi burkan bir koku white. Kullandığım dönemle alakalı bir şey sanırım o yaşlardaki duygusal gel gitlerimden kaynaklı.
  Şimdi de hüzünlendim.Çünkü Sevil'de artık Lalique markası satışta yok 🙁 Benim için ismiyle çok ta ters düşmeyen duygular barındırıyor.Her ne kadar teknik açıdan baharatları barındırsa da.

  ***
  Söz Lalique markasından açılmışken burada da paylaşayım 🙂

  Tom Ford Black Orchid extrait/parfum'ün konulduğu siyah kristal şişeyi Lalique firması özel olarak üretmiş. Her bir şişe Lalique tarafından imzalanıp ayrı ayrı numaralandırılmış ve bu koleksiyon için sınırlı sayıda üretilmiş 🙂

  0
  0
 7. Bence yaz için koku güzelliği olarak çok ama çok güzel bir koku. Hatta bence koku güzellği olarak en iyi designerlar arasında ama kalıcılığı ve farkedilirliği çok zayıf. Tamam kalıcılığa çok takmam ama 1 saat bile gitmiyor koku farkedilirliği ise çok çok zayıf.

  0
  0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.