8 yorum

 1. Sycomore ve Encre Noire (ikincisi gerçekten favorilerimden biridir, ahh.. biraz daha kalıcı olsaydı) aynen belirttiğiniz üzere birbirini çağrıştırsa da bariz bir şekilde ayrı parfümler. Aralarındaki bu sıkı benzerlik ilişkisinin hangi argümanlara dayanılarak kurulduğunu merak ediyorum.
  Kabe samanı bazlı kokular zaten, Guerlain Vetiver'den başlayıp, sırası ile Encre Noire, Infusion D'iris, Story Sycomore, Grey Vetiver vs…en baştakiler keskinken sırası ile hafifleyip kah hüzünlenip, kah neşelenip ama sonuçta gittikçe yumuşuyorlar.
  Sanırım Kabe Samanının bazılarınca çok sevilmemesinin esas nedeni ehlileştirilmemiş halinin keskinliği ve hatta bazılarınca yine keskin WC parfümüne benzetilmesi. Tabii ki bu benzetme muhtemelen kendim dahil Kabe Samanı hayranlarını üzüyor.
  Hele günümüz tatlı, hatta gereksiz derecede tatlı, odunsuluk ve baharat kullanımı ile dengelenmemiş arsız (özür dileyerek söylüyorum) moda parfümlerine tam bir kaşıt duruş sergiliyor Kabe Samanı esansı.
  Buradan Kabe Samanına tarafınızdan iade-i itibar talep ediyorum;);).
  Ondan sonra gelsin eski nostaljik berber kokulu, Grey Flanneller, Signoricci'ler foujerler, menekşeler.. Dönelim hafızanın süzgecinden kötü hatıraları arındırılmış iyileri kalmış eski günlere ;););)

  1
  0
 2. Merhaba Parfüm Merakı, bana kış mevsimi için çekici, fark edilebilirliği ve kalıcılığı yüksek bir parfüm önerir misiniz? Daha önce 212 Sexy Men kullanıyordum ama sizin de dediğiniz gibi kokusu güzel olsa da farkedilebilirliği çok düşük.

  0
  0
  1. peki e-mail üzerinden mesaj atsam cevap verir misiniz ?

   0
   0
  2. Çok teşekkür ederim bu siteyi öğrenmem çok iyi oldu

   0
   0
 3. Merhaba.Nerede satıldığına dair ve fiyatı hakkında bilginiz varmı?

  0
  0
  1. Author

   Bildiğim kadarıyla sadece Chanel butiklerinde ve bazı yurt dışı internet sitelerinde satılıyor. Fiyatını bilemiyorum. İnternetten araştırabilirsiniz.

   0
   0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.