24 yorum

 1. Koku güzelliği, kalıcılığı ve fark edilirliği bir yana parfüm biraz eski kokuyor. Henüz üzerime sıkıp insan içine çıkacak cesareti kendimde bulamıyorum; ancak ara sıra çekmeceden çıkarıp bileğime sıkıyorum ve saygı koklayışında bulunuyorum. Mouchoir de Monsieur ve Mitsouko kullanamadığım için içimin sızladığı abidelerden.

  0
  0
 2. Bugün denedim etraflıca. Arkadaşlarımın tepkisi şu oldu: HACI YAĞI MI SÜRDÜN? Bana göre güzel bir koku orası ayrı ama pek de haksız sayılmazlar. Gerçekten hacı yağı gibi kokuyor 🙂

  0
  0
 3. Mitsouko=Third Man

  Bir parfüm bir parfüme ancak bu kadar benzeyebilir. Bellamola'dan az önce elime ulaştı. Müthiş bir şey bu! Third Man'in rahatsız edici baharatları alınmış. Kesinlikle müthiş bir oryantal… (Elimdeki EDP'si)

  0
  0
  1. Author

   Bellamola sitesinden alışveriş yapan hiç kimsenin sorun yaşadığını duymadım. Güvenilebilir diyebilirim.

   0
   0
 4. Ben Bellamoladan aldım. Yarın geliyor. Ama edp yoktu. Sadece edt vardı. Banditi bende seviyorum. O yüzden mitsoukoyu kör aldım.

  0
  0
  1. Şimdi Parfüm Merakı varken benim birşeyler yazmam biraz abes kaçacak ama… bandit'i seven mitsouko'yu da sever" derken yukarıda da belirttiğim gibi günümüz parfüm trendlerine benzememesinden, bu tarz parfümleri seven birisinin onu da sevebileceğini düşünmemden dolayıdır. Tabii ki karakterleri farklı. Mesela bandit yaza pek yakışmaz ama mitsouko dört mevsim kullanılır (yaz akşamları kullanmak hoş oluyor), sonra bandit daha egzotik ve anlaması güç, mitsouko öyle değil, bandit daha erkeksi (zaten ladeesse ekrek parfümü diye satıyor), bandit'teki kuvvetli deri vurgusu mitsouko'da yok. Bir de Mitsouko'yu biraz sabunsu buluyorum ben.
   Son olarak http://www.bellamola.com/productPaging.php?productId=5921 bu adreste edp var, gözden mi kaçtı acaba
   MS

   0
   0
   1. Bence Mitsouko Banditten daha kaprisli bir parfümdür. Otururmasi çok zor. Her kese yakişmaz da.

    0
    0
  2. Hmm evet. Gözümden kaçmış. Ama ben zaten sırf bu sanata sahip olup denemek adına aldım. O yüzden tercihim 30ml oldu. Ama eger edp nin 30lugu olsaydı alırdım. Zaten parfüm geldi. Bakalım, deneyecegim. Begenecegimi düşünüyorum bir bandit sever olarak. Sizde edp var sanırım. Edt ile kıyaslarsak nasıl bir tema farkı var.

   0
   0
  3. Maalesef edt versiyonunu hiç denemedim. Ancak garip bir şekilde ben edp'yi pek erkeksi bulamadım (en azından Bandit kadar değil). Sanki bana makyaj malzemesi kokusunu hatırlatıyor. Açılışı hafif ekşi, orta şeftali, baharatlar ve biraz ekşilik devam ediyor, sonda da tatlı vanilya. Ama tüm notalarda hafif bir ekş-tatlı bileşimi var. Ve tabii ki eski.
   Bu arada La Deesse fiyatları abartmış. İki ay önce Bandit'i 240 TL'ye almıştım; Şimdi 399 olmuş.
   MS

   0
   0
 5. Hangi birini kullanayım patron 🙂 47 şişe var :))) bozulsun mu :)) zaten mitsouku bulamadım baktım nette. Yarın bi sevil, tekin acar turu yapayım.

  0
  0
  1. Merhaba, hem bandit hem mitsouko (edp) bende mevcut. Ve ikisini de severek kullanıyorum, yönlendirir gibi olmayayım ama bandit'i seven mitsouko'yu da sever diyebilirim. Çünkü Parfüm Merakı'nın da dediği gibi ikisi de günümüz zirzop kokularına benzemez (bellamola.com'da var hem edp hem edt). Yalnız sanırım mitsouko biraz ten seçiyor -ya da bana öyle geldi. Şöyle ki kendi üzerimdeki kokusunu çok beğeniyorum. Ama annem de denedi: muhteşem oldu.
   Bu arada uzun zamandır beklediğim Mitsouko yazısı için (ah keşke edp olsaydı) teşekkür ederim Parfüm Merakı.
   MS

   0
   0
  2. Author

   Merhabalar,

   Muhtemelen Mitsouko'nun EDP'si daha başarılıdır ama EDT'si denk geldi bana. Fakat "bandit'i seven mitsouko'yu da sever" tespitinize katılamayacağım. Çünkü birbirlerine çok benzemiyor iki parfüm. Şipre olmaları dışında fazla benzerliğe rastlamadım.

   0
   0
 6. Parfüm Merakı Caron'un klasikleşmiş bayan parfümlerini yorumlamanı da bekliyoruz.

  0
  0
  1. Author

   Güzel bir konuya temas etmişsin. Uzun zamandır radarımda zaten Caron'un eskileri. Özellikle Tabac Blond'ın peşindeyim bir süredir.

   0
   0
  2. Author

   Hem Bandit'i beğeniyorum diyorsun hem de fazla şişeyi satmak istiyorsun. Madem seviyorsun dursun iki şişe de 🙂

   0
   0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.