27 yorum

 1. Yeni formülü denedim bugün.Azzaro pour homme baya benziyor

  0
  0
 2. Derby nin yeni şişesindeki yeni formülasyon (bahsettiğiniz) yorumlarınız dışında mı? Harwey N.de Derby varmı bilmiyorum. Malum varsa denemek şart. Ancak o kadar güzel yorumlamışsınız ki Kilian/ sacred wood arasında kaldım. Yaz için kullandığım Guerlain Vetiver de ki şansımı gene Guerlaın /deby ile devam ettirmek isterim. Sn Ustadım, fiyatı konusunda da bariz bir fark yok ise denemiş olduğum Kilian da kaldı aklım.Yardımcı olurmusunuz.Eski kafalılık böyle bişey: Yaz da kışda aynı marka saplantılığı.

  0
  0
  1. Author

   Derby'nin yeni şişesindeki halini kullanmadığım için bir şey diyemeyeceğim. Harvey Nichols'da Derby olmayabilir, yine de bir sorun isterseniz.

   Sacred Wood'u henüz denemediğim için kıyaslama yapamayacağım. Fakat Derby'nin yeni şişesindeki halinin de gayet başarılı olduğu söyleniyor. En iyisi sizin deneyip, kararınızı öyle vermeniz, çünkü parfümleri kullanacak olan sizsiniz ve bu noktada sizin kararınız daha önemli.

   0
   0
 3. Bu parfüm 1889 yılında üretilmeye başlanmış. Parfüm ve koku kültürü ne kadarda eski değilmi? Benim rahmetli dedemin babası bu devirde yaşamış ve 92 yaşındaki dedem bırakın kolonyayı ekmek bulamayacak zamanlar yaşamış.. yokluk içinde de koku merakı varmış ve olacak..
  Bu parfüm hakkında o kadar çok şey duydum ve okudumki, tam bir şehir efsanesine dönüşmüştü artık kafamda.. Onu parmaklarımın arasında tutuyor olmam birazdan koklayabilecek olmam bende heyecan ve panik yaratıyor!! Bunu anlatmak çok zor değerli koku severler..

  ilk aldığım cep telefonu, ilk kez istanbulu görmek, bununla eşdeğer sanırım.. Çok koku ve parfüm biliyor bu burun ama stadta maç izlemekle tv de maç bakmak aynımı sizce? Bu parfümün çok methini duydum çok !!

  ..Ve sprey’in üst kısmına baş parmağımla dokunuyorum.. ilk temas tensel ve görsel.. yavaşça bileğime eyiliyorum..
  Buda nesi böyle diyorum kendi kendime? Başrolde limon var.. biraz bergamut.. ve biraz turunçgil sanırım ama koku tatlımsı değil ‘ekşi’. Öyleki bergamut, turunçgil ve limonun kokusu ıslak deri parçası gibi bir kokuya dönüşüyor..En alttan taa derinlerden bir yerden hafif çiçek kokuları geliyor ama çok seçemiyorum belki papatya belki yasemin belkide lavanta gibi.. inanın koku herkesin deneyebileceği gibi değil hatta bazılarınızın midesi bulanır.. çok eski kokuyor bu parfüm daha doğrusu eskiden böyle kokuyordu parfümler ne bulursa koymuş hiçbir dozaj ayarı yok.. sanki savaş yıllarında yapılmış gibi düzensiz itinasız bence..
  Bu bir kabus benim için.. uzaya ilk astronotu yollamak için yıllardır çalışıp roketi icad ettikten sonra dünyanın etrafının cam fanusla kaplı olduğunu öğrenmek gibi bir şey..
  Luca turin bu kokuyu yere göğe sığdıramamış nasıl bir burun bu ya? Saf dalından koparılmış bir nergiz bu tür parfümlerden binlerce kat daha güzeldir bence.. hiç doğallık yok bu parfümde.. inanın yazmayacaktım parfüm hakkındaki düşüncelerimi merakınıza yazık emeğinize zamanınıza yazık..
  Alman arkadaşlarımın bu durumu anlatan çok güzel bir sözü var.. ‘schrecklich’
  Akılda kalan ilginç parfüm yorumu; duyduğum en ilginç ve ben bunu nasıl düşünmedim dediğim yorumdu.. ‘‘ Yaşlılar tuvaletten çıkınca elini soğuk suyla yıkıyorlarda pek temizleyemiyorlar ya işte aynen elde kalan o koku tam bu koku’’ (bir hemşire)
  ‘ağzı açık kalmış limonlu kolonya gibi kokuyor ama limonu çürümüş yada içine su katmışlar’
  Denek sayısı:55
  Erkek denek: 36
  Kadın sayısı:19

  48 kişi ‘bu parfümü beğenmedim’ ‘bazılarıda asla almam’ dedi bir kişide ‘taharat kokusu’ koydu jicky’nin adını(hemşire)
  4 kişi kararsız kaldı ne iyi ne kötü sınıfına sokmadılar( fiyatını ve parfümün geçmişini anlatmadım bile)
  2 kişi diğer parfümlerin bazıları çok ağırdı bu en azından hafif fazla yakmıyor burnu dediler ( herhalde cruel intention’ı kast ediyorlar?)
  1 kişi ‘beğendim kullanırım oda parfümü gibi kokuyor dedi’
  Kokular diyarına yolculuk

  0
  0
  1. 100 kişiye denettin yani bu pahalı parümü.. amma bonkörsün 🙂 yada sallıyorsun.

   0
   0
 4. millete cakma parfum kakaladin cakma komiser seni !!!

  0
  0
 5. nereden alabiliriz, online satış sitelerinde bulamadım…

  0
  0
  1. Author

   Derby'nin benim denediğim eski versiyonu artık üretilmiyor. Yeni Derby'i bile mağazalarda bulmak mümkün değil. Ancak yurt dışından bulunabilir. Araştırmak gerek yurt dışı online siteleri.

   0
   0
 6. Bu versiyonu koklama şansım olmadı fakat yeni versiyonu denedim ve dedim ki, o kadar konuşulan parfüm, neredeyse en iyi erkek kokusu gösterilen parfüm bu olamaz dedim. Ve sonra dedim ki. Dior Homme 2009 da bombayken şimdi onun gölgesinde bir mum ışığı kadar sönük. Ve tekrar yineledi umarım eski derbY enfestil ve onu kollama şansına nail olurum. Her istediklerimi deneyebildiğim gibi

  0
  0
  1. Author

   Yeni formülü denemedim ama 1-2 kişi karşılaştırmış farklı yerlerde. Kimisi yenisi kimisi eskisini daha başarılı bulmuş.

   0
   0
 7. ilk defa saklınotalarda görmüştüm ve listeme almıştım. Bulamadığım için (ve de yurtdışı forumlarda, yeni versiyonunda, guerlain'ın güzelim parfümü kepaze ettiğini okuduğumdan) en çok arananlar listemin ikinci sırasında ( diğeri de mouchoir de monsieur) bekliyordu. Şimdi yaramı deştiniz raşit bey.
  MS

  0
  0
 8. Çok güzel bir inceleme olmuş keyifle okudum. Uzun zamandan bu yana beklediğim bir incelemeydi. Demek ki gerçekten övgüyü hak ediyormuş.

  0
  0
 9. PARFÜM KONUSUNDA ACEMİ OLDUĞUN BU SON YAZINDA TESCİLENDİ.:):)

  0
  0
  1. Harbiden acemi bu adam adsız. Hatta o kadar acemi ki yığın yazıyor, aldırıyor ve doğru analiz ediyor. Yahu siz Yokmusunuz. Biriniz de bi tarafına güvenip yapamaz şu işi.

   0
   0
 10. raşit bey yorumda yer alan yağlı boya tablonun kime ait olduğunu biliyorsanız paylaşırmısınız acaba?. hoşuma gitti bir yerlerden bir kopyasını bulup eve asmam gerek. teşekkürler

  0
  0
  1. oo 7.ci sırada..keşke costume national homme da o listeye girse..şöyle 9,5 a falan:) hak ediyor bence..

   0
   0
  2. yok hocam puan olarak değil, sıra olarak.. 9,5 uncu sıraya..:)şöyle etat libreyle sergeye bi omuz atıp aralarına girip safları sıklaştırabilirler:)

   0
   0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.