8 yorum

 1. uzun meraklarım sonucu bir hafta sonu bu kokuyu deneme fırsatım oldu, envayi çeşit ud kokusu koleksiyonu yapan birisi olarak rahatlıkla söyleyebilirim ki dünya da ki en adi ud kullanılmış bu parfüm de. ilk notaların da dedim heralde özellikle böyle bir giriş yapmışlar, bayağı burnuma ucuz amber kokusu geldi hafif tatlı balsamik bir giriş… eee bekle bekle (gerçek) ud notasını alacağız, hafif burnum alır gibi oldu bir ara onda da ucuz tozlu endonezya udu geldi burnuma. milyonlarca insanı salak yerine koymak denir buna, ya da bu parfümü üretenler hiç ud koklamışlar, işin kötü tarafı hayatında ilk defa ud deneyecek olanlar bumuymuş diyeceklerdir. camii kenarların da ki esanscıların sattığı en adi kalite suyunun suyu udlar bile daha gerçek kokuyorlardır. yani daha ne yazayım, ud meraklısı araplar koklasa ''yallah melun yallah melun'' diye taşlarlar parfümü satan satıcıyı. EĞER DERİN ODUNSU KOKU ARIYORSANIZ SAF HİNDİSTAN UD YAĞI KULLANIN. biraz tuzludur ama parasını sonuna kadar hak eder. daha sert ve gerçek bir ud arıyorsanız endonazya siyah ud yağı kullanın. bir saniye bile balsamik hacı yağına maruz kalmazsınız. zift nasıl kararlı sert ve taş gibi kendi kokuyorsa, siyah ud ta öyle ağaç ve gizem kokar.
  parfüm merakı, kesinlikle notaların saf hallerini de koklamanızı öneririm, zambak ve iris kokularına bayılırım ben, fakat bazı parfümler de öyle bir kullanmışlar ki, yemin eder insan parfümün için de zambak ve iris olmadığına, yapay ve sahte kimyasallar…kapitalizm. uzun yorumum için kusura bakmayın saygılar.

  0
  0
 2. bir bayan olarak ben yıllarca kullandım…en beğendiklerim arasında kalmaya devam edecek.

  0
  0
 3. oncudur kulttur cesurdur eyvallah ama kullanmasi da bir o kadar zor. ustumde koklayip begenene rastlamadim. ben de pek begenmedim. bazen begeniyor gibi de oldum ama genel olarak sonuc : bas agrisi. cesur kokularla aram iyi olsa da bunu kullanicak yer ve imaj bulamadim. zor dostum zor. yana yana arayan iki kere dusunsun. benim gibi od sevmeyenler direk uzak dursun derim nacizane.

  rasit beye de degerli yorumlari icin cok tesekkurler. herkese iyi seneler

  0
  0
 4. Wow çok güzel bir yazı olmuş eline sağlık.Elini attığı her işi mükemmelleştiren Bay Ford yine yapmıştı yapacağını.Birde şimdiki pazarlama şekillerine bakın ! birbirinin aynı vasat dikkat çekmeyen işler.Dünyayı deliler değiştirir.en delilerden biride Bay ford 🙂

  Uzun süre oluyor M7 yi deneyeli şimdi görünce kokusu tekrar geldi burnuma hayal meyal.Yeniden denemek lazım

  0
  0
 5. Raşit Bey, yorumunuz doğru aynı hisleri paylaşıyorum. Baştan sona öd ağırlıklı bir koku ve tekdüze ilerliyor. Bence çok sıkıcı. Ama joop homme'ye benzemesi ve kadınsılığı konusunda pek katılmıyorum. Tek güzel yanı öd kokusu, parfümü çok sıcak yapıyor. Sanki kazak giymişsin gibi adamı ısıtıyor. Öyle bir his veriyor.

  0
  0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.