15 yorum

 1. Raşit Bey, inanın benim gibi çok kişinin hislerine tercüman olmuşsunuz. Bazen insanın isyan edesi geliyor ama sonra kaybetme korkusu o elindekileri ve sevdiklerini kaybetme duygusu ağır basıyor. Suçsuz yere hapislerde yatan yüzlerce aydın kişiler , yaptığı sadece protesto olup gözünü ve hatta hayatını kaybedenler. Ama en çok ta Ali. Belki de oğlumun aynı adı taşıdığından daha çok koyuyor onun ölümüne sessiz kalmak.

  Bir rahmet okumayı bile çok görüp yalanlarını savurmaya devam ediyorlar. Hakikatlerden o kadar çok korkuyorlar ki mahkemesini 4 ayrı ile böldüler. Bu dünyada ki mahkemeleri böldün , hadi gücün yetiyorsa hesap günü kurulacak mahkemeyi de böl bakalım. İşte o gün Ali' nin eli sadece kendisine hunharca saldıran , karanlık sokakta gencecik bir kişiye tekme tokat giren zavallı korkakların yakasında olmayacak. Birşeyin yok deyip evine gönderen doktordan , arkadaşları yapmıştır suçu polise atıyor diyen validen ama en çok ta tüm bunlara sebep olan toplumda kin ve nefret tohumlarını sırf kendi saflarını sıklaştırsın diye hoyratça eken birisinden de hesap soracak.

  Bir kez daha teşekkürler.

  Saygılarımla

  0
  0
 2. Raşit seni seviyoruz parfüm manyağı dostum benim.

  0
  0
 3. Eline sağlık , çok güzel şeyler yazmışsınız.Fişleniyoruz , baş örtülü bacılarımıza biz sahip çıkarken yönetim bunu kullanarak bizleri ötekileştiriyor.
  Peki sormak istiyorum Abdullah Bey RABİA işareti yapan zihniyet neden ufacık bir çocuğun ki 19 yaşında bir masum öldürülmesine 2 satır birşeyler demekten öteye geçemiyor.Kabul etmiyorum kabul edemiyorum….
  Eve ekmek almaya giderken meraktan olaylara bakan birinin öldürülmesine , Mısır'da masum halkın ezilmesine ve sizler gibi at gözlüğü takmaya senelerce "sus oğlum, politika bize uygun değil" diyen korkmuş ebeveynlere katlanamıyorum. Susmak çözüm değil, savaşta çözüm değil..Çözüm aklı hür , vicdanı hür bir toplum algısı yaratabilmek.Bir bakan çıkıp "Türkiye'deki eğitim seviyesi yükseldikçe bize olan inançları azalıyor" diyorsa kusura bakmayın dediklerinize katılamayacağım…

  0
  0
 4. madem uygun yer ,o zaman son kez birkaç şey söyleyip kendi açımdan konuyu kapatacağım.
  sevgili dostum ben 44 yaşındayım ve bunun gibi nice şeylere ve daha kötülerine ben de ,sende şahit
  olduk .sen ,senin gibi insanlarla empati yapmayıp diğerleri içinde empati yapabilseydin eğer,bu tepki için bu kadar geç kalmazdın.
  bu topraklarda … yedirilen insanları duymuşmuydun,yoksa duymazlıktan mı gelmiştin.onbinlerce insan öldü
  ozaman neredeydin yaşınmı küçüktü..ama ilk tepkim bu bundan sonrada devam edecek ozaman eyvallah

  0
  0
 5. Duyarlı yaklaşımın için teşekkür ederim, sayfanı severek takip ediyorum ama kayıt olmamıştım şu yazıyla birlikte kayıt olup ister parfüm yorumlarına ister hayattan konuşmalara ben de dahil olma isteği duydum , görüşmek umudu ile (ancak nereden register olacağımı tam anlayamadım sevgiyle kalın.)

  0
  0
 6. bu yorumları dünyanın herhangi bir yerinde herhangi zulüme uğramış kişiler için de yaptığınızda,
  ozaman işte algınızın yönetilmediğine,paranoya içine sürüklendirilen toplum fertlerinden olmadığınızı görüp
  birşeyler değişiyor deyip umutlanmak mümkün olabilir.
  bir nevi kaçış için girdiğim bu tür sitelerdede aynı muhabbetin olması sıkıntılı.tepkinizi gösterebileceğiniz
  bir çok platform varken…

  0
  0
  1. Author

   Hemen önümüzdeki ölümlere gözümüzü kapatarak, dikkati dünyanın herhangi yerindeki olaylara yönlendirmenin alemi yok. Demagoji çıkmaz bir sokaktır. Önce evimizdeki yarayı tedavi edelim. Dünyayı daha sonra değiştiririz.

   Algımızın kimler tarafından yönetildiğinin gayet farkındayım. "Camide içki içtiler" diye meydanlarda bağıranların bile bile nasıl yalan söyleyerek algıları yönetmeye çalıştığının da farkındayız. Merak etmeyiniz. Ne yazdığımızın da farkındayız.

   Burası bence tam da bu tepkinin gösterileceği yer. Hiç birimiz uzayda yaşamıyoruz. Parfüm Merakı blogu, ülkenin gerçeklerinden kopuk bir platform değil. Bunu her zaman söylüyorum.

   0
   0
  2. Raşit Bey, en az yukarıdaki yazı kadar güzel bir cevap…

   0
   0
 7. Bravo Raşit,eline sağlık kardeşim..Allah rahmet etsin,mekanı cenet olsun..

  0
  0
 8. Ağzına sağlık ..belki bu olayı beyniyle anlamamış 3-5 kişi yüreğiyle anlarda kendini Ali'nin veya ailesinin yerine koyar ..bir umut işte …
  Mekanın Cennet Olsun Ali ..:(

  0
  0
 9. yüreğinize sağlık empati denilen o sihirli sözcük evt belki bunu yapabilsek haklı veya haksızlığını tartışmadan yorum güzelliği 10 selamlar

  0
  0
 10. Yüreğinize sağlık Raşit Bey. Daha yazılacak çooook şey var ama malum ileri demokrasi ;)….

  0
  0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.