25 yorum

 1. Raşit bey bir de 2018 versiyonu var galiba bu parfümün. Performansının çok daha iyi olduğuna dair yorumlar okudum. Deneme imkanınız oldu mu ?

  0
  0
  1. Author

   Declaration Parfum isimli versiyonu çıktı 2018 yılında. Henüz deneme fırsatım olmadı fakat oldukça merak etmekteyim.

   0
   0
 2. Raşit hocam ben kokuyu beğenmedim ama başarılı buldum.Belki herkesin seveceği bir koku değil ama kalite hissiyatını aldım öyle diyeyim.

  Ama markanın D’un soir olanını severek kullanıyorum.Eğer elinize geçerse bu kokuyu incelermisiniz? Çok hoş bir gül kokusu.

  0
  0
  1. Author

   D’un Soir’i uzun zamandır merak ediyorum. Hakkında güzel yorumlar var genel olarak. Eğer ulaşabilirsem tabii ki yazarım.

   0
   0
 3. Berbat bir koku bana göre, Tabii ben kimyondan nefret ettiğim için öyle geliyor bana,kimyon direk ter gibi kokuyor bana, o kimyon olmasa objektif olabilirdim

  1
  0
 4. Alt notaları harika bir parfüm keşke direk alt notalara geçse diyor insan açılışta gereksiz bir çağla kokusu var karabiber çağla kombinasyonu hafifleşerek alt notalar başlayıncaya kadar devam ediyor. Ama sırf o alt notaları beklemek için değer mi bilmem ama geliştirilirse harika bir parfüm olur.

  0
  0
 5. D un Soir'in son notalarındaki karabiberde Black Orchid'i hatırlatıyor resmen

  0
  0
 6. Selamlar Raşit Bey bu parfümü aldım.parfümün hermese göre daha fazla deri ağırlıklı olduğunu düşünüyorum en azından ben öyle hissettim.Parfüm gerçekten çok farklı ve çok hoşuma gitti.Şu an sıkalı 4 saat oldu ve ara ara kendini hafif portakal ve deri olarak hissettiriyor.Bence günümüz piyasa parfümlerinden çok daha klas hatta o parfümler yanına bile yaklaşamaz.Bu arada farkedilirlilk hermese göre bende daha iyi oldu ve hermese göre daha kirli bir kokusu var.Parfümü tanımama vesile olduğunuz için teşekkür ederim.Yine tavsiyeniz ,yine güzel bir koku ben çok beğendim teşekkürler pm:))

  0
  0
  1. Author

   Ben dediğiniz gibi deri kokusu almadım Declaration'da. Fakat oldukça farklı kokusu olduğu doğru. Güzel parfüm aldınız. Güle güle kullanın.

   0
   0
 7. Merhaba Raşit Bey declarationun kalıcılığı ve farkedilirliği hermese kıyasla nasıl.Çünkü hermes biraz tene yakın kalıyor ama çok severek kullandığım iki parfümden biri.Eğer declarationun kalıcılık ve farkedilirlilik değerleri daha iyiyse kullanmayı düşünüyorum çünkü hermese göre daha uygun fiyatlara bulunabiliyor.Ayrıca son hermes yorumunuz gerçekten takdire şayan.Yorumlarınızda türkçeyi çok güzel ve akıcı kullanıyorsunuz.Çeşitli öyküleri kokulara bağlayarak parfümün sadece bir koku olmadığını hissettiriyorsunuz.Futbolu çok seven biri olarak diyorumki,nasıl ki "futbol sadece futbol değil"ise parfümde sadece koku değil yaşanmışlık

  0
  0
  1. Author

   Merhabalar,

   Declaration'un kalıcılığı çok iyi bence. Hatta bir EDT'ye göre şaşırtıcı derecede kalıcı. Fakat çok saldırgan bir parfüm de değil Declaration. Tavsiye ederim.

   0
   0
 8. Terreye benziyor iddası zaten herkesin nalumu terrenn babası , yeni bir keßif değil bu tespitiniz , ayrıca bu parfümdeki bariz baharat kimyon siz bahsetmemişsiniz

  0
  0
  1. Author

   Declaration'u ilk defa kullanan birisi olarak Terre d'Hermes ile aralarındaki benzerliği fark etmem benim için tabii ki yeni bir şey. Fakat burada yeni bir keşif yapmıyorum ki. Böyle bir iddiam da yok. Durum tespiti yapıyorum. Yoksa Amerika çoktan keşfedildi zaten.

   Ayrıca kimyon baharatından neden bahsetmediğimi söylemişsiniz. Yazının 11 farklı yerinde baharatlı bir kokusu olduğunu belirtmişim. Daha kaç defa baharatlı koktuğunu yazmalıydım sizce?

   0
   0
  2. Hayır ortaya bende bir iddia atayım diyorsunuzda o bakımdan,bu iddia çoktan atıldı,teori oldu

   0
   0
 9. D un soir aldım ben ama henuz paketini bile açmadım, sıkılmadan kullanabilir miyim bilemedim.

  0
  0
 10. Bunun birde d un soir olanını
  deneyin. Serinin en iyisi, zaman zaman lumiere noire havası veriyor. Eau savage en bariz şipre örneğidir dediği gibi

  0
  0
 11. Author

  Eau Sauvage şipre değil mi?

  Eau Sauvage olabilecek en bariz aromatik şipre parfüm örneğidir. Hatta Dior'un kendi sitesinde bile Eau Sauvage'ı tanıtırken alt notaların "Chypre Accord" olduğundan bahseder.

  0
  0
 12. "Hatta bu özelliğinden dolayı zaman zaman Eau Sauvage tarzı şiprelere bile gönderme yapıyor."

  Eau Sauvage şipre değil ki.

  0
  0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.