21 yorum

 1. arkadaşlar tekinacardan bana hediye almışlar gucci oud u hiç kullanmadım tamamiyle orjinal kutusu dahil herşeyi duruyor satmak istiyorum almak isteyenlere duyrulur

  0
  0
 2. Arkadaş bırtık artık kadınsı kokulardan.. Popüler, yeni çıkan tüm kokular feminen yapıda. Bir erkek neden kadın gibi kokmak ister anlam veremiyorum. Sonuçta designer'ların hakim olduğu parfüm sektörünün git gide moda camiası gibi gay'leştiğini görmek gerçekten üzücü..

  0
  0
 3. Buradaki sıkıntı neden oldu? Çünkü bu blogun okurları, Raşit Bey'in parfümler üzerine izlenimlerini ve tecrübelerini önemsiyorlar. Raşit Bey de bir parfümü tanıtırken parfümöründen ilgili markanın oluşmasına kadar detaylı ve okuru doyurucu bir şekilde yazıyor. Şimdi Raşit Bey'in bu blogdaki geçmiş 300 civarındaki yazısına bakınca bazı kişiler bu olmamış diyebilir, bence de öyle ve bu eleştiri kötü niyetli değil.

  Reklamdır değildir meselesine ise yorum yapmıyorum. Bunun yolu advertorial haber veya buraya uygun olarak çevirirsek advertorial içerik/yazıdır. Keşke parfüm mağazaları veya ilgili yerler, Raşit Bey'den advertorial özellikte içerik isteseler de, kendisine emekleri ekonomik olarak dönebilse, ben çok isterim.

  Ayrıca bunu Raşit Bey şu ana kadar hiç kimseye demedi ama neredeyse başka arkadaşlar diyecekler; "Beğenmiyorsan okuma, git başka yeri takip et" demek medeniyet dışıdır. Eleştirilere açık olup, onlardan faydalananlar bence her zaman daha kazançlı çıkarlar. Dİğerleri ise burnunun dikine gidip duvara toslarlar. Elbette kötü niyetli veya küçük yaştaki herşeye oyun gözüyle bakan arkadaşların faydasız eleştirileri de oluyor, fakat üstteki arkadaşın eleştirisi kötü niyetli değil.

  0
  0
 4. Alınganlıkla duyarlılığı birbirine karıştırıyor olmayalım?? Belki yine aynı şeyi yazıcam ama olsun..Tanıtım yazısı okumak isteseydim Gucci'nin sitesine göz atardım..Ben iyi bir burunun fikirlerini ve yorumlarını okumak için bu siteyi takip ediyorum..Yoksa hangi parfüm üreticisi tanıtım yazısında kendi ürününü olumsuz yönde eleştirir ki ??

  0
  0
 5. takipçi sayısı arttıkça yorumlarda garipleşmeye başlamış 🙂
  tanıtım yazısı anlamsız bir "alınganlık" yaratmış herkeste.

  0
  0
 6. Sayfanın sağ tarafı zaten reklamlara ait..Ama yazarın yorumlarının yer aldığı yerde böyle reklamların işi olmamalı..Düzenli takip ettiğim tek site bu, umarım bu yanlıştan en kısa sürede dönülür…

  0
  0
 7. Blogun en altında raşit bey derki "Denediğim yada kullandığım parfümler hakkında kişisel düşüncelerim…"
  Evet bende raşit beyin bu parfümü deneyip yorumlamasını isterdim ancak raşit bey bu sefer böyle bir paylaşım yapmak istemiş bizede saygı duyup bilgisinden faydalanmak düşer bu kadar emek verilen bir blog ve bu kadar seviyeli bir bir insan bence sadece teşekkür edilmeli emeğinize ekinize ve en önemlisi burnunuza sağlık 🙂

  0
  0
 8. Parfüm Merakı reklam amaçlı yazmadım diyor fakat siz reklam aldınız diye diretiyorsunuz. Reklam alsa ne olacak, bu devran bir şekilde dönecek. Bence reklam almak PM nin hakkıdır, sonuçta zaman ve emek harcıyor burda, tabii ki takdir sevgili Raşit beyindir, reklam okumak istemeyen reklam yazısını atlar olur biter

  0
  0
 9. Eleştiriler bence yanlış, sadece kendi burnundan yorumlar olmaz, sonuçta yeni çıkan bir parfümün tanıtımını yapmış ve denemediş. Kendi sitesinden yapılan açıklamalara yer vermiş ve bence bilgilendirme amaçlı bir hareket

  0
  0
 10. Hocam yaz ayları için parfüm önerin hangileri olabilir ?

  0
  0
 11. Bu yazi ile blogun tum prestiji yok oldu Rasit. Kusura bakma ama tam olarak reklamsal hir hareket oldugunu dusunuyorum.Global olarak Gucci'nin senin reklamina ihtiyaci olmasa da distrubutor'un vardir belki..

  0
  0
 12. yazılarınız içinde parfüm yaratıcısının yorumlarına yer vermenizi anlarım ama bütün bir yazının parfümün yaratıcısına ait olması parfüm merakının tarzına aykırı bence

  0
  0
 13. Ben bu parfümü neden yazdınız demedim..yeni çıkan parfümleri tabi ki yazmanızı bekliyoruz, sizin fikirlerinize önem veriyoruz.Mesele de zaten burada, bunu siz yazmadınız..parfümün yaratıcısının ya da sahibinin, yarattığı parfümle ilgili yorumlarını merak etseydim gucci'nin sitesine girerdim..copy paste yerine sizin yorumlarınızı okumayı tercih ederim..Gucci'nin reklama ihtiyacı yok yaklaşımınız da bana göre yanlış, tabi ki her markanın olduğu gibi gucci'nin de var..ama anlaşılan sizin de var..

  0
  0
  1. Bence senin psikologa ihtiyacın var . Resmen panaroyaksın.Neyden ne cıkardın yahu adam paylaşmış ne güzel.

   Sanki hergün guccinin sitesine mi giriyoruz ? Ben yeni öğrendim mesela ne parazit yapıyorsun yahu .

   0
   0
  1. Author

   Yazının "Gucci Oud: Gizemli Duygusallık" kısmından itibaren alıntı olduğu zaten belli. Yeni parfümleri tanıtmak reklam yapmak değil, bilgilendirmedir.

   Gucci gibi önemli bir markanın Oud temalı parfümünü tabii ki yazacağız. "Gucci Oud: Gizemli Duygusallık" bölümü parfümün resmi tanıtımı. Daha önce de başka yeni çıkan parfümleri yazmıştım. Bundan sonra da yazacağım. Bu gayet doğal hatta olması gereken şey.

   Gucci'nin benim reklamıma ihtiyacı var mı sizce?

   0
   0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.