13 yorum

 1. Mehabalar sayın parfüm merakı. Bugün terre d’hermes 2008 ve 2014 versiyonlarından deneme boyları ve montale red vetiver aldım. Sanki red vetiver , terre d’hermes’in biraz yaşlı versiyonu gibi geldi bana. kullanabilir miyim bilmiyorum. Yanılıyor muyum acaba ? Fİkriniz nedir ?

  0
  0
  1. Author

   Red Vetiver, bence en sağlam Terre d’Hermes alternatifi. Bence çok yaşlı işi değil. Biraz daha tozlu ve kuru kokuyor Red Vetiver. Kullanabileceğinizi düşünüyorum. Eğer aklınızda soru işaretleri varsa Terre d’Hermes alabilirsiniz.

   0
   0
   1. Cartier – Declaration denemeyi düşünüyorum .Çünkü hermes malesef bende 2-3 saatten fazla kalmıyor 🙁 2014 batch li şişe aldım o da fiyasko.

    0
    0
   2. Author

    Declaration çok iyi bir seçim. Enteresan bir parfüm. Beğenirsiniz muhtemelen.

    0
    0
 2. Hermes’i de beğenmemiştim red vetiver’i de beğenmedim. bana çok kadınsı geldi. burnumu tırmalayan bi kokusu var. galiba vetiver kokusunu sevmiyorum

  0
  0
 3. Terre d'Hermes'i (edp) 2012 yılında kullanmıştım, daha sonra 2015 içinde tekrar almak istediğimde (edp) bulamadığım için Red Vetiver tavsiye edildi ve beğenerek aldım. Bugüne geldiğimde halen Hermes'i denk geldikçe parfümerilerde kokluyorum ama ne ilk kullandığım Hermes'in ne de şu anda kullandığım Red Vetiver'in hazzını, beğenisini vermiyor bana. Fikrinizi sormak istedim, sizce de bugün için Red Vetiver'in kokusu, Terre d'Hermes'e göre daha tutarlı değil mi? Tabiki benimki subjektif bir yorum ama sizin fikrinizi de merak ediyorum.

  0
  0
  1. Author

   Terre d'Hermes konusunun tutarlılıktan ziyade reformülasyon gibi bir durumu var. Sizin kullandığınız ilk formülasyon Terre d'Hermes çok farklıydı ve belki de devrimciydi. Yeni hali ise çoğu kişi tarafından beğenilmiyor ama bence daha kullanılabilir hale gelmiş durumda.

   Red Vetyver ise, ilk formülasyon Terre d'Hermes'e benziyor. Ama dediğiniz gibi Terre d'Hermes'in ilk halinin yerini alması zor görünüyor. Ama bence gayet iyi bir parfüm Red Vetyver.

   0
   0
 4. montale parfümleri vasatı aşamıyor maalesef.bana hitap edemedi…niche segmentte olmasını garipsiyorum.

  0
  0
 5. Bugün ilk kez kullanma şansı buldum Red Vétiver'i. Terre d'Hermes EDT'den orantısızca esinlenme ifadesine aynen katılıyorum. İster istemez, insanın bu markaya olan saygısına ani bir etkisi oluyor… Olumsuz yönde…

  0
  0
 6. Bence koku güzelliği olarak rahat 8,5 – 9 puani hakediyor.

  1
  0
 7. Resimlerdeki şişelerin bazılarında "red vetiver" yerine "red vetyver" (y harfi ile) yazıyor olmasının bir anlamı var mı? Kendi sitelerinde i harfi ile yazmışlar.

  0
  0
  1. Author

   Gayet dikkatlisiniz. Benim de anlam veremedigim durum. Resmi sitesinde i harfi var. Sanirim ismi degismis ya da reformule olmus.

   0
   0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.