14 yorum

 1. fort olanı bugün aldım. kolonya diyenlere anlam veremiyorum. oldukça doğal oladar harika bi koku.

  1
  1
 2. Geçen yıl bolca Neroli Portofino kullandım ama her kokladığımda bu parfümde birşeyler eksik gibi bir his uyanıyordu bende ve bir daha Neroli Portofino almadım. Bakalım şimdide 2016 yılında yeni bir versiyonu olarak Neroli Portofino Acqua piyasaya sürülecekmiş. Talha B.

  1
  0
 3. Eyup Sabri Tuncer degil de Duru kolonyaya benziyor . Cunku Tom Ford Duru markasini cok sevdigi icin ona öykünmüş bu parfumunde 😉

  0
  2
 4. iyi günler böyle bir parfüme 10/7 nasıl verdiniz hala anlamış değilim parfüm değil resmen eyüp sabri tuncer kolanyası bile bundan daha iyi hayal kırıklığına uğrattınız.

  1
  2
  1. Author

   Neroli Portofino harika bir parfüm olmasa da bence kötü değil. Tabii ki çok yüksek fiyatına istinaden bir şişesinin alınmasına gerek yok. Onun dışında ferah ve basit bir yaz kokusu.

   0
   0
  2. kolonya kokusu sizin için ferah basit bir yaz kokusu olabilir ,onlarca parfüme 4 puan vermişsiniz ,madem öle adama derler niye 7 verdin diye??

   0
   0
   1. Çok fazla parfüm deneyen kişiler bir çok parfümü karşılaştırarak ona göre puanlama yaparlar. Demek ki bu parfüm Raşit beyden geçer not almış. Ne kadar objektif olma çabası sergilenirse sergilensin her zaman parfüm kişisel beğeniye göredir. Raşit bey bir parfüme 4 puan vermişse başka bir parfüm yorumcusu 8 puan verebilir. Önemli olan bilgilendirmedir. Siz gidersiniz denersiniz ona göre ya size göredir yada değil. Mantık budur.

    0
    0
 5. merhaba yaz için;
  jil sander sun men mi
  ralph polo blue mi
  mont blanc elegant mi sizce?

  0
  0
 6. uzun zmandır yazılarınızı okuyorum ve gayet başarılı buluyorum, fakat bu tom ford portofinoda beni hayal kırıklığına uğrattınız bildiğiniz eyip sabri tuncer kolanyası yapmış adam nasıl atlarsınız bunu bir türlü anlam veremedim.

  0
  0
 7. Cevap için teşekkürler. Forumu inceledim ve kendime birkaç parfüm notu aldım, ilk fırsatta deneyeceğim, fakat aklım o bahsettiğiniz "alternatifler"de de kalmadı değil 🙂

  0
  0
 8. Sayın raşit bey artık yazılarınızı bir dizi halinde hep bi sonrasınında hangi parfüm gelecek diye merak ederek bekliyorum bu parfüm için daha iyi fiyata daha güçlü kokular alınabilir demiş siniz ya acaba neler mesela.Parfüm tavsiyesi vermiyorsunuz biliyorum ama daha güçlü dediğiniz için merak ettim.selamlar

  0
  0
 9. Merhaba,
  Uzun süredir bloğunuzu takip ediyorum. Çok bilgili veya tecrübeli olduğum bir konu değil ama burada okuduktan sonra denediğim ürünlerde yaptığınız yorumların çoğunu yakaladım veya hissettim. Buna dayanarak da sizin tecrübenize danışma gereği duydum.
  3-4 yıldır Bvulgari Aqva Marine kullanıyorum yaz için (34 yaş, bay, öğretmen). Son aldığım şişe, eşimin sakarlığına kurban gitti, yeni almıştım 🙁
  Bu yazınızı okuyunca acaba, bir değişiklik mi yapsam diye geçirdim içimden, ama sanırım Türkiye'de bulma şansım zor olacak. Yazınızda da belirttiğiniz diğer "daha güçlü, güzel ve ilginç yaz kokuları"nı öğrenebilir miyim mümkünse? Deniz-okyanus teması tercihim.
  (Kış için de Terre d'Hermes kullanıyorum. Bir alternatif de kış için fena olmaz 🙂
  Teşekkürler.

  0
  0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.