19 yorum

 1. bu kokuyu önce babama aldım ben de sevdim kendime de aldım fakat iş yerinde kimse bana yakıştırmadı! abartısız 10 kişi bu koku ne dedi, farkedilir koku o kesin ama böyle kibarca pek sana uymamış derler ya bayanlar ‘yani güzel de sanki daha yaşlı erkek kokusu gibi’ tarzı yorumlardı çoğu. İş yerinde kullanmasam da arada yürüyüş yaparken kullandığım bir koku, bence versacenin en iyi kokusu olabilir, dreamerla beraber. Yani benim gibi 40larında ama metallica tshirtleri de giyen adama göre değilmiş:) Böyle şevkatli bir baba kokusu çağrıştırıyor beyfendi kültürlü gömlek kumaş pantalon vs vs. Yine de koleksiyon yapanların mutlaka almasını tavsiye ederim son hali bende oldukça kalıcı ve silajı yüksek olmuştu, tavsiye ederim:)

  1
  0
 2. Bu parfümü ikinci kez alışım. İlkinde yorumlara bakarak almıştım, hiç pişman değilim. 35+ bir parfüm. Benim yaşım 40 .

  0
  0
 3. Hugo Boss parfümlerine -haklı olarak- ön yargılı oldugunuzu biliyorum. Ancak bir yerlerden bulursanız Hugo Red'i bir deneyin. Bence bu sefer olmuş..

  0
  0
  1. Author

   Aslında önyargım yok ama bir türlü anlaşamıyoruz Hugo Boss'lar ile. Red'i aklımın bir köşesine yazayım 🙂

   0
   0
 4. Tekrar teşekkür ederim. Son olarak, eğer denediyseniz hugo boss red yorumunuzu da merak ediyorum. İyi günler dilerim

  0
  0
 5. Sadece ben değil, çevremdeki herkes tütün kolonyasina benzetti kokuyu. Acaba markafoni sahte parfüm falan mi sattı ki bana? Bu arada yanıtınız için çok teşekkür ederim.

  0
  0
  1. Author

   Ülkemiz insanı biraz eski kokuları tanımlarken genellikle tütün kolonyasına benzetir. Ferah kokuları da limon kolonyasına benzetir. Koku algısı ile ilgili olabilir bahsettiğiniz durum.

   Markafoni gibi bir sitenin sahte satacağını sanmıyorum. Size gelen son formülasyonu büyük ihtimalle. Benim kullandığım eski formülüydü. Yeni formülü genel olarak beğenilmiyor.

   0
   0
  1. Author

   Tütün kolonyasının merkezinde yaşayan birisi olarak bence benzemiyor. L'Homme'da bol miktarda turunçgil var. Tütün kolonyalarında bu kadar turunçgil olmuyor.

   0
   0
 6. Parfümü sanki biraz Caron Third Man'e benzettim. Hatta biraz değil baya benziyor. Kokusu çoğu niş parfümden kat kat daha güzel. Ama kalıcılığı ve fark edilirliği sanki biraz düşük. Reformulasyonlarla bozulan genelde farkedilirlik ve kalıcılık oluyor sanırım.

  0
  0
 7. Raşit Bey merhaba,
  Geçenlerde bir internet sitesinden çok uygun fiyata L'Homme aldım. Kutusu ve şişesi ilk resimdeki gibi. Acaba sizin elinizdeki de (vintage olan) öyle mi? Belki benim aldığım da (1984 üretimi olmasa bile) reformülasyon geçirmemiş olanıdır. Teşekkürler.

  0
  0
  1. Author

   Merhabalar,

   Eğer aldığınız şişe ilk resimdeki gibiyse 2000'li yılların L'Homme'unu almışsınız. Sizdeki büyük ihtimalle reformülasyon geçirmiş şişelerden. Eski versiyonu üçüncü resimdeki şişeler. Benim kullandığım da 2000'li yılların L'Homme'uydu. Zaten ilk versiyonu bulmak artık neredeyse imkansız. Keşke bulabilsek.

   0
   0
  2. Zaman ayırdığınız için teşekkür ederim Raşit Bey, ilgi çekici ve güzel yazılarınızın devamını dilerim.

   0
   0
  1. Author

   Yurtdışından parfüm almak, geçtiğimiz yıllarda çıkan bir genelge ile yasaklandı. Durumda bir değişme yok ne yazık ki.

   0
   0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.