9 yorum

 1. aydınlatıcı yorum için teşekkürler. güzel paylaşım

  0
  0
 2. Merhabalar Raşit hocam sizin parfüm incelemeleriniz ve yorumlarınız sayesinde parfüm konusunda bilgileniyoruz. öncelikle benim gibi meraklı parfüm meraklıları için bu site aydınlatıcı oluyor. hocam soruma gelecek olursam FM POAL ile ilgili aklıma takılan en önemli mesele erkek kullanımına uygun olup olmadığı. parfüm resmi sitelerinde kadın parfümü olarak satılıyor. bir çok forumda ve sitede bayan parfümü olduğu söylenmiş. sizin bu konudaki fikriniz nedir. sizce erkek kullanımına uygun mudur? yoksa bayan parfümü olduğu bariz şekilde açık mıdır?

  0
  0
  1. Author

   Selamlar, güzel düşünceleriniz için teşekkürler. Bence de bu parfüm kadın kullanımına yakın ama bu durumu fazla kafaya takmayacak özgüvenli erkekler kullanabilir. Ne kadın parfümleri var ki erkeksi kokuyorlar ne erkek parfümleri var ki gayet kadınsılar.

   0
   0
 3. Bugün bu parfümü kullandım ilkkez, çok basit, çok sıradan bir gül yorumu, yani bu fiyatı ve bu şöhreti kesinlikle haketmiyor, gül suyu, gül lokumu havasında bir parfüm, mutlaka beğeneni vardır ama bana inanılmaz uzak bir koku,

  0
  1
 4. Author

  Portrait of a Lady'nin gül merkezli bir parfüm olduğunu kabul etmiyorsanız, size söyleyebilecek başka şeyim yok 🙂

  1
  0
  1. Siz beni yanlış anladınız. Ben gül merkezli bir parfüm olduğunu söylemiyorum. Hatta formülasyonun %20-25'ini doğal gül ve sentetik gül akorları oluşturuyor. Ama gülden daha dominant paçuli, tütsüler, ambroxan ve farklı ağaçlardan distile edilmiş ve daha önce hiçbir parfümde kullanılmamış farklı moleküller var. Benim katılmadığım nokta parfümü yorumlarken gül suyu efektinden bahsetmiş olmanız ve gül lokumu örneği. Eğer ki markadan Une Rose için aynı şeyleri söylemiş olsaydınız bir nevi katılırdım ama dominant bir gül parfümü olmasına rağmen Une Rose mükemmel bir tasarımdır.

   0
   0
  2. Author

   Katkılarınız için teşekkür ederim. Portrait of a Lady benim tenimde meyvemsi tatlı gül kokusu olarak gelişti. Paçuliden ise yazımda bahsettim zaten. Ambroxan konusunda haklısınız. POAL'da beni rahatsız eden notalardan birisi de ambroxan oldu.

   Une Rose'u henüz denemedim ama bir süre gül merkezli koku denemek istediğimi sanmıyorum 🙂

   0
   0
 5. Portrait of a Lady'nin baskın bir gül parfümü olduğuna katılmıyorum. Güllü lokum efekti? Bizler gibi güle aşina bir millet için mükemmel bir parfüm. Hatta oldukça derin, isli ve ilginç bir parfümdür POAL. Kim üzerimde bu parfümü koklasa misler gibi tütsü koktuğum söylenir. Liberty'de yıllardır best seller olmuş ve hala öyle. Lütfen yanlış yönlendirmeyin insanları.

  1
  0
 6. Bugun uzerimde plan koku… 🙂 sizin aksinize ben tatli notalar almiyorum cok. Bende daha cok gul ve tutsu, paculi ekseninde gidiyor. Ve kalicilik cok basarili. Ilk denedigim hic sevmedim PoAL' i. Ama bir sure sonra basta anlattigim guclu biraz kuru tutsulu gul kokusuna donusunce cok begendim.
  Malle paefumlerinin su an yeni bir sahibi var: Estee Lauder…korkular EL'rin elinde Malle parfumlerinin telef olmasi. hos bunu yapan IFRA ama…
  Natali

  0
  0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.