22 yorum

 1. Calvin klein one daha uygun fiyatta bir parfüm sizce bu parfümün yerini tutarmı calvin klein one ile ıssey miyake arasında kaldım yani ck one yerine tutabilecek benzer bir kokuysa 2 katı ücret ödemek istemem

  0
  0
  1. Author

   Birebir aynı kokmuyorlar. İkisi de kendi alanlarının hoş parfümleri. Eski Issey Miyake olsa gözüm kapalı onu önerirdim.

   0
   0
 2. issey miyake l’eau d’issey pour homme intense ‘in kokusu bununla aynı mı? O daha kalıcı diyorlar

  0
  1
 3. Bugünkü üretimlerinde perfomans durumu nasıl? Özellikle önerdiğimiz bir batch var mı?

  0
  0
  1. Author

   En yeni üretimlerin durumunu bilemiyorum. Denemek lazım fakat genellikle reformülasyonlar sonucunda kokular zayıflar ve performanslar düşer. Önerdiğim bir batch yok ne yazık ki. Bulabildiğiniz en eski üretim şişeyi almanızı önerebilirim.

   1
   0
 4. ıssey miyake 90’lı yıllarda çok kullandım çok müthiş bir parfüm de şimdi hala da arada kullanıyorum fakat o eskisi gibi değili eskileri hep özlüyoruz gerçekten güzel bir kokuydu dediğim gibi şimdi eskisi kadar kullanmasam da arada sırada alıp kullanıyorum zaten son yıllarda parfümler hep birbirine benziyor ya da birbirini andırıyor sanırım biz hep eskileri aramaya devam edeceğiz ya da onları özlemeye devam edeceğiz hala kullanmayan varsa tavsiye ederim bir alıp denesinler

  0
  0
 5. Kullandığım yazlık ve kışlık parfümler içinde en çok övgü alanı. Üstelik kullandığım parfümler de çoğu dekant da olsa niş ve bilinen parfümler. Ama bence övgünün sebebi şu: Bu parfümü hemen uçar diye sabahları çok çok sıkıyorum. Sekiz on fis hatta daha fazla. O yüzden çevreye yayılımı çok olabilir. Bu gidişle bana pahalıya patlayacak… Raşit bey, yazlık gourmand parfüm var mı? Bir de ilkbahar ve yaz parfümlerini daha çok yorumlayabilir misiniz?

  0
  0
  1. Author

   Gourmand yazlık parfüm, kavramsal olarak pek mümkün değil gibi. Gerçi biz gourmand olarak hep ağır çikolatalı parfümleri aklımıza getiriyoruz. Biraz araştırmak gerek sorduğunuz soruyu.

   Elime geçerse ilkbahar-yaz parfümleri tabii ki yazarım.

   0
   0
 6. Öncelikle iyi günler Raşit bey, size bir sorum olacak. Bu parfümün kutusunun altında eau de toilette vaporisateur natural sprey ve sadece eau de toilette yazan iki farklı kutu gördüm aralarındaki fark nedir acaba?

  0
  0
 7. Reşat bey parfüm şuan boynerde indirimde 200ml uygun fiyat olduğu için almayı düşünüyorum. Bu parfümle Bvlgari wood essence arasında kaldım. Sizce hangisini almalıyım?

  0
  0
 8. bu parfüm dünyanın en ikonik parfümlerinden birisi. eski formulasyonunu bulabilirseniz kesinlikle alın. şuanki formulasyon çok turunçgil kokuyor , fakat eski formulasyon hiç değilse 2011 ve öncesi daha odunsu kokuyor ve tek kelimeyle muhteşem bir parfüm.

  0
  0
 9. Bu parfümü koklayınca içim ferahlıyor böyle dalıp gidiyorum.oldukça sakin herkesin sevebileceği bir koku.Öyle ki çok parfüm denesemde en fazla issey miyakeyi aldım tam 8 şişe.Ama artık fazla kullanmıyorum.Çünkü koku eskisi gibi değil.Performansı çok düştü.Eskiden herkes sorardı bu parfümü.Şimdi ben bile alamıyorum kokusunu.Kokusuda değişti diyebilirim.O çiçek tarlası koku gitmiş.Bu yüzden bıraktım kullanmayı.Ama olsun canım sıkılınca bileğime sıktığım tek koku issey.

  Raşit hocam neden bu kokularla oynuyorlar sizce? Yani reformulasyonun amacı nedir?

  0
  0
  1. Author

   L’eau d’Issey ile ilgili hissettiklerinizi aynen ben de düşünüyorum. O eski müthiş duru kokusu kalmadı. Şimdiki hali tam bir hayal kırıklığı.

   Avrupa Birliği’nin çeşitli kısıtlamaları ve markaların daha ucuz içerik kullanarak daha çok kazanma hırsı olarak görebiliriz reformülasyonun sebeplerini.

   0
   0
   1. Hocam denediniz mi bilmiyorum ama issey miyake fraiche olarakta piyasada satılan bir parfüm daha var.125 yerine 100ml ve şişesi farklı.Arasında performans olarak fark var mıdır?

    0
    0
 10. Raşit Bey L’Eau Bleue d’Issey yorumunuzu merakla beklemekteyiz. Tam mevsimi yani. Tabi elinizdeyse. 🙂

  0
  0
   1. Güzel olan hiç bir eseri yaşatmadılar zaten bu parfüm dünyasında Raşit Bey. Ama elinize geçerse lütfen yazın.

    0
    0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.