17 yorum

 1. Mükemmel bir parfum kesinlikle. İlkbahar yağmurunda da bir başka güzel kokuyor.Iltifat da aldım parfume. Notalar cok uyumlu bir şekilde verilmis. Her geçişi bir keyif veriyor. Mango sevdigimden olsa gerek parfumun en çok orta kısmını begendim.

  Piyasadaki birbirine benzeyen turuncgil parfumlerinden sonra farklı ve özgün bir kokuyla karsilastik. Artik favorimdir.

  0
  0
 2. Bir dekant sitesinde HERMES UN JARDİN SUR LE NİL VINTAGE yorumunda ana kokunun domates yaprağı olduğu ve herkes tarafından beğenilmeyeceği yazmış. Sizin yorumunuzda domates yaprağı geçmiyor. İkisi farklı kokular mı acaba?

  0
  0
  1. Author

   Benim kullandığım Nil eski versiyon muydu yeni mi bilemiyorum. Ama ne domates ne de domates yaprağı benzeri bir koku algılamadım diye hatırlıyorum Nil’de.

   0
   0
  2. Un jardin mediteranee olmasın? Baştan sona tatlı 1 domates yaprağı

   0
   0
 3. Ozellikle açılışta yoğun hissedilen meyveli bulaşık deterjanı kokusu pek hos değil. Yinede güzel bir yanı var bu parfumun kendini sevdiriyor.

  0
  0
 4. Declaration,Colonia Assoluta,Terre d Hermes gibi Ellena çıkışlı kokuları benim gibi severek kullananlar Nil’i deneyip beğendiklerinde bunun bir tesadüf olmadığını göreceklerdir.
  Kışın biraz unuttursa da kendisini;bahar ve yaz aylarımız şüphesiz Ellena ile geçiyor 🙂

  0
  0
 5. Merhabalar Raşit hocam,
  Hermes – Un Jardin Sur Le serisinde performans (kalıcılık ve fark edilebilirlik) olarak NIL mi TOIT mi daha iyi bu konuda görüşünüz nedir acaba ?

  Birde Terre d’Hermes Parfum kullanıcısı olarak merak ettiğim “Un Jardin Sur Le Nil” ile “Terre d’Hermes Parfum” kokuları benzerlik taşıyor mudur ?

  Bilgi sahibi olabilmemiz adına güzel fikirlerinizi ve görüşlerinizi paylaşmanızı rica ederim :))

  0
  0
  1. Author

   Selamlar, hem Toit’nin hem de Nil’in performansları fena değil. Aralarında büyük fark yok.

   Terre D’Hermes Parfum ile Nil, büyük benzerlik taşımıyor. Hafiften bir andırma var ama birçok Ellena parfümü zaten o azıcık benzeme hissini verir.

   0
   0
 6. Merhaba. Clinique Happy'i hiç beğenmedim, Üzerime portakal suyu dökülmüş gibi hissettim kendimi 🙂 Yani portakal kokusunu pek beğenmiyorum. Ama mesela L'eau d'Issey Pour Homme beğendiğim bir parfüm. Bu parfümde net meyve kokuları geliyor mu? Yoksa biraz daha karmaşık bir kokusu mu var? Demek istediğim şey, çok net meyve kokularını beğenmiyorum. Bu durumda bu parfümü bana önerir misiniz?

  0
  0
  1. Author

   Selamlar, Happy ile Un Jardin Sur Le Nil koku olarak birbirlerine benzemiyorlar. Tek ortak yanları meyveli parfüm sınıfında olmaları. Un Jardin Sur Le Nil çiçeksi mango kokusuna sahip. Eğer bu tür kokuları seviyorsanız deneyebilirsiniz.

   0
   0
 7. Merhaba , parfümleri derecesine göre gruplandırmayı düşünür müsünüz, tavsiye edebileceğiniz parfümlere blogdan nasıl kolay ulaşırım ?

  0
  0
  1. Author

   Selamlar, derece derken sanırım puanlarına göre sıralamaktan bahsediyorsunuz. 8 ve üzerinde puan verdiğim parfümler önerdiklerim olarak düşünülebilir. O parfümleri not alıp, mağazalarda deneyebilirsiniz.

   0
   0
 8. 3 tanesini kullandım. Nil en erkeksi ve traş kolonyasına benzeyeni. Mediterranean orta, daha meyveli olan, le toit en çiçeklisi dolayısıyla feminene yatkın olsa da, koku olarak en güzeli de o. Birbirine karıştırıp kullandığım da oldu. Hepsi çok kaliteli duru parfümler. Hermes sonuçta.

  0
  0
 9. Un jardin sur le nil yanısıra un jardin sur le toit ve ya le jardin de monsieur li denediniz mi? Ben de bu seriden bir parfüm düşünüyorum ancak dediğiniz gibi unisex yorumunun biraz feminenliğe kaçmasından çekiniyorum. Abercrombie fierce'i de bu münakaşaya dahil edersek size göre hangisi yaz için önde götürür.

  0
  0
  1. Author

   Le Toit elimde var ama henüz kullanmadım. Monsieur'u da kullanmadım henüz. Onun için aralarında kıyaslama yapamayacağım ne yazık ki.

   Un Jardin Sur Le Nil'in çok kadınsı olduğu görüşüne katılmıyorum. Erkekler kullanabilir.

   0
   0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.