5 yorum

 1. Joop Homme bu parfümden daha performanslı ama Joop ta Paçuli ve Sandalwood notası daha baskın, Bugün Creed Original Santal ı deneme şansı buldum ve denediğimde Sandal ağacı dışında her koku var nerdeyse sandal ağacı sadece açılış notalarında var çok ilginç ismine göre ben sandal ağacı kokusunu seven biri olarak ismine aldandım ama yok yani. Ama koku güzel ama ismiyle alakasız kokuyu çok beğendiğimi söyleyebilirm. Ama joop ile aralarında baharat farkı çok bu daha ilk bahar yazlık bi parfüm

  0
  0
 2. Mont Blanc İndividuel'i bugün itibariyle elde etmiş bulunmaktayım. Piyasa parfümlerinden bir tık ötede, baharatlı,biraz da sabunsu hatta çiçeksi, joop hommeun karanlık versiyonu gibi duruyor. Tatlılığın dozu kaçmış gibi, biraz da feminen. Merak edenlere duyurulur, genel olarak beğenmedim desem yanlış olmaz, burnumu çok yordu çünkü.

  0
  0
 3. Joop homme, creed original sandal ve Mont Blanc İndividuel birbirlerine yakın kokular ama özellikle original sandal ve İndividuel'ın yakınlıkları daha fazla.

  Koku ve fiyat performans olarak en iyisi Joop homme'dir, internet sitelerinde 125 ml'i 80-90 arasına çok rahat bulunuyor. Mont Blanc İndividuel'in 75 ml'i 100-120 tl civarında iken, Orijinal Sandal'ın 125 ml'ine 750- 800 tl hayatta verilmez. Hemen hemen aynı koku… diğer creed'ler daha başarılı. İlla creed alacağım derseniz gidip green irish tweed alabilirisiniz. Onunda çok taklidi var ama o kesinlikle hakediyor. Hiç bir taklidi yerini dolduramıyor. Ama Orijinal sandal öyle değil.

  0
  0
 4. Merak ettiğim bişey var parfüm merakı. Şimdi creed parfümleri en azından 650 liradan alıcı buluyor. Şimdi sizin verdiğiniz puana bakıyorum ve yorumlara, basit bir Designer parfümü sanki. Tekrar fiyata bakıyorum ve tam bir ironi oluşuyor kafamda. Bu niş markaların şişelerini mi altın işlemeli yapıyorlar, nedir bu fiyattaki yükseklik? 🙂

  0
  0
  1. Author

   Niş parfüm demek, harika parfüm demek değil çoğu zaman. Biraz da markaların kendilerini konumlandırmalarıyla ilgili. Bond No.9'ın parfümleri Türkiye'de 1.000 liranın üzerinde satılıyor ama 100 TL bile vermem denediğim hiç bir parfümüne.

   İsimlere, etiketlere fazla takılmamak lazım. İyi parfüm 50 TL'lik fiyatı da olsa iyidir. Kötü parfüm de 1.000 TL'ye satılsa da kötüdür.

   1
   0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.