7 yorum

 1. Yazılarınızdaki öd ağacı temalı parfümlerde sıkça bahsettiğiniz sentetiklik kavramından benim anladığım; Raşid bey her halde gerçek öd ağacı yağını kokladı, ve bu şekilde kıyaslama yapabiliyor yönünde.Malum bazı markalar örneğin 2016 çıkışlı Gucci intense oud kendi sitesinde natural oud oil ibaresi bulunuyor.(Gerçekten kullanıp kullanmadıkları tartışılır)Koklama fırsatınız oldu mu bilimiyorum. Designer parfümler içerisinde en iyi öd temalı parfümlerden biri olduğu söyleniyor.Bence en kısa sürede denemelisiniz çünkü Gucci oud ile en ufak bir benzerliği yok, ve öd ağacı notasının başarılı kullanılıp kullanılmadığını bizlerle paylaşmanızı dilerim.

  0
  0
  1. Author

   Gucci Intense Oud’u henüz kullanmadım onun için hakkında yorum yapamayacağım. Fakat şunu da biliyoruz ki “biz doğal öd yağı kullanıyoruz ya da parfümün içeriğinin tamamı doğal ham maddelerden oluşuyor” tarzı ifadelerin çoğu gerçeği yansıtmıyor. Bu tür pazarlama hilelerini markalar çok kullanır. Gerçek öd yağının dünyanın en pahalı içeriklerinden birisi olduğu düşünülürse, bir şişede tamamen doğal öd yağı kullanmaları mümkün değil. Öyle olsa bir şişe Intense Oud’un şişesinin bin dolardan aşağı satılmaması gerekebilir. Gucci bizi de saf sanmasın 🙂

   0
   0
 2. Raşit Bey Merhaba
  Çok sıkı bir takipçinizim. Son zamanlarda inanılmaz bir parfüm merakım başladı. Yazılarınzıdan çıkarak parfümleri deniyorum. Sizden ricam erkekler için yaz kış sizin top 10 parfüm düşüncelerinizi yazar mısınız?
  Teşekkürler

  0
  0
  1. Author

   Selamlar, parfüm merakı virüsü demek size de bulaşmış 🙂 Bahsettiğiniz gibi top 10 listem bulunmuyor şimdilik.

   0
   0
 3. merhaba şu ana kadar sizden en çok puan alan kadın parfümünü öğrenebilir miyim

  0
  0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.