19 yorum

 1. Raşit Bey, bir sorum olacak. Değerlendirmelerini beğeniyle takip ediyorum ama puanlamada tutarlılıkla ilgili bir örnek vermek istedim.

  Nispeten kötü yorumlar yapmadığınız, benim de çok beğendiğim ADG Absolu için 6/10 vermişken, EDT formunda olan ve ciddi eleştiri yemiş bu parfüm neden 6/10 puan aldı?

  Yazıların yayınlanma tarihleri epey farklı, belki artık daha yüksek not veriyorsunuz.

  0
  0
  1. Author

   Klasik Gio EDT’ye fazla bile not vermişim anlamı çıkarılabilir buradan 🙂 İçimden geçen neyse, hissettiklerime göre puan veriyorum. Çok hesap kitap yapmıyorum puan verirken.

   1
   0
 2. Bu parfümün en kötü yanı, sıkarken mermi gibi çıkması. Yani diğer parfümler gibi dağılarak, yumuşak bir biçimde fıslamıyor.

  0
  0
 3. Fark edilirliği ortalama değil de biraz zayıf gibi.

  0
  0
 4. Bir noktayı anlamadım: dior homme’a benziyorsa neden dh süper oluyor da bu vasat oluyor? Kalite vs tamam da dh’yi de kadınlar beğeniyor, o zaman dh “popüler bir arkadaş” olmuyor mu?

  0
  0
  1. Author

   Dior Homme’ye benzemesi onu muhteşem yapmaz ki sadece kötü bir taklit yapar. Valentino Uomo’nun sorunu sonlarındaki yapaylık, özensizlik ve şekerlilik hali. Dior Homme’de bu sorunlar yok.

   Dior Homme bilinen ve sevilen parfüm ama yeni bir şey anlatıyor. Popüler olmak için daha önceki klişe parfümleri kopyalamıyor. Hem modern hem de farklı olmaya çalışıyor.

   2
   0
 5. Saçma sapan ve gereksiz bir yorum olmuş . Dior homme dan çok daha kaliteli kokan gayet güzel bir parfüm. Modifiyeli seat leonumda var ben gideyim en iyisi (!) Ne kadar seviyorsunuz insanları ayrıştırmayı kucumsemeyi…

  0
  4
  1. Author

   Valentino Uomo’nun Dior Homme’dan daha kaliteli olduğunu söylüyorsanız zaten söyleyecek birşey yok size 🙂 İnsanları ayrıştırma değil de yorumlara biraz ironi biraz espri katma olabilir mi acaba 🙂

   2
   0
  2. Raşit hocam dior homme intense deki fazladan iris çiçeği bayıyordu beni bu yüzden ummo aldım bol bol sıkıyorum bıkmadan, dior homme kalitesine diyecek birşey yok dior homme intense resmen kalite kokuyordu fakat sürekli sıkıp sıkıp koklayınca bayıyor ah o iris yok mu. Aqua de gio ve Terre D’Hermes mis gibi portakal bunlar dünyanın en iyi kokusu bana göre. Bunlardan sonra üçüncü parfümüm Valentino ummo’dur kalite olarak bir dior homme intense değil tabi ki ben sadece iris sevmediğim için

   1
   0
   1. Author

    Bir türlü Valentino Uomo’yu sevemedim ama siz severek kullanıyorsanız, en iyisi odur sizin için 🙂

    0
    0
 6. Bu parfumu alan birinin begenmeme gibi bir ihtimali yok benim görüşüm . Bu 3 yildizsa bana 4 yada 5 yildizlik bı parfüm soylemenizi istiyorum : ) Valentino uomo yu diğer vasat parfumlerle aynı kefeye koymayalım bence .

  0
  0
  1. Author

   Sitemizin sağ üst tarafındaki arama kutucuğuna 10/8, 10/8.5 veya 10/9 yazarsanız, favori parfümlerime ulaşabilirsiniz 🙂

   0
   0
 7. Bütün parfümleri eleştiriyorsunuz çocuk merak ediyorum hangi parfüm sızın için harika güzel iyi?

  0
  0
  1. Genelde niş parfümler oluyor bu segment. O da absürt fiyatlarıyla parfüm merakımızı boğazımızda bırakıyor maalesef. Tabi amacı eleştirmek ama sanat sanat için değil halk içindir bana göre tabi 🙂

   0
   0
   1. Author

    “Sanat kimin içindir” sorunsalı muhtemelen uzun yıllar daha tartışılacak bir konu 🙂

    0
    0
 8. Hocam intense olanını deneyebildiniz mi ?
  Çok övülüyor.

  1
  0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.