14 yorum

 1. Gördüğüm kadarı ile oldukça olumlu bir inceleme olmuş.
  Acaba 3 puanı nerden kırdınız ?

  0
  0
 2. Hocam meraba xerjoff naxos yorumu var mı acaba pure havana ile kokuları benziyormuş varsa değerli yorumunuzu bekliyorum..

  0
  0
 3. Pure Havane bu markanın en başarılı bulduğum kokusu olmuştu.Hatta 3 şişe kullandığım nadir kokulardan olmuştu.Pure Maltı deneme fırsatım olmadı.Ama yorumuza bakılırsa pişman olacağımı sanmıyorum.Sizce pure malt, havane kadar performanslı mıdır?

  0
  0
  1. Author

   Havane ile Malt’ın performansları bence birbirine yakın. Eski saldırgan halleri yok iki parfümün ama kalıcılıkları iyi.

   0
   0
 4. Sizin yorumlarınızda gördüğüm kadarıyla,bir parfümü en çok eleştirdiğiniz noktalardan bazıları:Tam olarak ne koktuğu anlaşılmayan,kokusu fazla değişmeyen,tek düze vs..
  Bilmiyorum bendemi sorun var ama,hem pure malt hemde pure havane yukarıdaki sorunların hepsini taşıyor bence.İkisindede tam olarak hangi notalar var alamıyorum,kokuları baştan sona neredeyse hiç değişmiyor,ve bence piyasa işi diye eleştirdiğiniz kokulardan çok da farklı kendilerine özgü bir yönleri yok.

  0
  0
  1. Author

   Aslına bakılırsa Pure Malt’ın nasıl koktuğu az-çok belli: Çikolatalı, vanilyalı acımsı/buruk içki. Pure Havane ise koyu bir tütün-baharat parfümü. Eleştirilerim ne koktuğundan ziyade burun tırmalayan yapaylık var mı ve kokunun karakteri bulunuyor mu bunlara bakıyorum. Tabii başka şeyleri de değerlendiriyorum zihnimde. Ve en önemlisi kokuyu kendime, beğenilerime yakın buluyor muyum?

   Pure Malt ve Pure Havane, fena parfümler değiller ama mükemmel de değiller. Pure Malt’ın koku karakteri, ana akım rakiplerine göre oldukça farklı ve benzersiz. Başka örneğini düşünüyorum Pure Malt’ın aklıma gelmiyor. Niş markalarda bile Pure Malt’a çok benzeyen bir parfüme rastlamadım. Bu da onu oldukça kendine özgü bir parfüm haline getiriyor. Ha kokusunu ben beğenirim, siz beğenmezsiniz, bu da gayet normal. Sizin sevdiğiniz parfümleri ben ya da bir başkası sevemeyebilir. Doğrusu da bu zaten 🙂

   0
   0
 5. Sıkıp da kendi üzerimde gün boyu algıladığım 4-5 parfümden biri… açılışı çok iyi.. dışarıdan farkedilmesi ise orta seviyelerde diyebilirim..

  0
  0
 6. Raşit Bey efsanelerin yorumu bu yıl içinde gelecek mi? (Gucci Pour Homme, Envy)
  Sayfayı her seferinde büyük bir umutla açıyorum acaba geldiler mi diye.. 🙂

  0
  0
  1. Author

   O iki efsaneyi bol bol kullanmış bir şanslıyım 🙂 Fakat iki parfümün de üretimi uzun zamandır bitmiş durumda. Genellikle üretimi bitirilmiş parfümlerin incelemelerini siteme koymuyorum çünkü artık tarihin tozlu raflarına kalkmış oluyorlar. Ayrıca hemen hemen hiç kimse onlara ulaşamayacak durumda oluyor. Zaten iki parfüm de elimde bulunmuyor ne yazık ki.

   0
   0
   1. Demek ki her ikisini de gözünüzde öldürdünüz. 🙂 Doya doya bir koklayamadık ya. Fragrancex’ te dolaşırken, 5 ml Gucci Pour Homme stoğa girmiş. 10 dolar, fiyatı önemli değil de fragrancex’in durumu malum. Alışveriş imkansız gibi birşey. Ahh Gucci ahh adam olmazsın..

    0
    0
   2. Author

    Ben değil ne yazık ki Gucci öldürdü o güzelim parfümleri 🙁 10 dolar çok iyi fiyat aslında. Keşke imkan olsa da getirtilebilse Türkiye’ye ama ne mümkün 🙁

    0
    0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.