5 yorum

 1. Güzel bir parfüm.. 1 şişesini kullanmıştım.. yalnız çevrenizdeki insanların çoğu fark etmiyor… aslında dikkatimi çekti.. insanların çoğu parfümleri algılamıyorlar… ben bir ortama girdiğimde parfümleri hemen algılarım mesela… ama bugüne kadar az sayıda insanın kullanılan parfümlerle ilgili görüş bildirdiğini gördüm.. sorulduğunda da algılamadıklarını söylüyorlar.. bu sadece kendi parfümlerim için değil başkalarının da parfümleri için de geçerli… belki bu
  kişilerin parfümlerle ilgilenmemelerinden kaynaklanıyor olabilir… ilgisi fazla olanın algısı da fazla olabilir.. bilmem sizler nasıl düşünürsünüz?

  0
  0
  1. Author

   “ilgisi fazla olanın algısı da fazla olabilir” cümlesi aslında sorunuzun cevabı. Çoğu insan için parfüm önemsiz bir detay ve ilgisini çekmiyor. Bizler gibi parfümseverler ise kokulara karşı daha duyarlılar. Ben de bir yere girdiğim zaman parfüm kokularını merak ederim ama çoğu insanın aklına bile gelmez etraftaki kokular.

   0
   0
   1. Bir konuya daha değinmek istiyorum.. genel olarak parfüm bloglarına yönelik ilgi de azalıyor yıllar geçtikçe… yorumlar azalıyor mesela.. halbuki eski yorumlara bakıldığında yorum yapan insanların en az yarısının parfüme oldukça ilgili ve konuda bilgili insanlar oldukları da anlaşılıyor.. o halde ne oluyor? insanlar hayatın akışında hobilerini de mi terkediyorlar? Eğer böyleyse bu hoş birşey değil… örneğin bence parfüm, güzel koku büyük bir nimet.. Peygamberimizle ilgili bir hadiste, Peygamberimizin “bana namaz, kadın ve güzel koku sevdirildi” dediği geçiyor.. buradan Peygamberimizin de güzel kokuya, yani parfüme ilgi duyduğunu anlıyoruz.. özetle güzel kokunun değerinin bilinmesi gerekiyor.. güzel bir ilgi alanı.. hatta bence medeniyet seviyesini gösteren hususlardan biri … hayatın yoğunluğunda elimizdeki güzellikleri yitirmememiz lazım.. dolayısıyla Allah’ın güzel nimetini bizlere hatırlattığınız için tekrar teşekkürlerimi iletirim..

    0
    0
   2. Author

    Çok güzel yazmışsınız ve tespitiniz de yerinde. Gözlemlediğim kadarıyla blog okuma oranları sadece ülkemizde değil, dünyada da azalıyor. Blogların yerini vloglar alıyor. İnsanlar okumak yerine youtube videolarından her türlü bilgiye uğraşmaya çalışıyor. Yeni nesil ve hatta bizler bile bazen videonun veya youtube’un hipnotize edici tarafına yenik düşebiliyoruz.

    0
    0
 2. Bu koku benim tanıdığımdan beri 1 numaram.şimdi edp’ si de çıktı…

  0
  0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.