7 yorum

 1. The Cult ın ” Electric” albümüde iyidir :))

  0
  0
  1. Author

   Öneriniz için teşekkürler, Cult’un Abducted şarkısını ara ara dinliyorum. Electric albümünü de öneriniz üzere gecenin 4.30’unda dinlemeye başladım 🙂

   0
   0
 2. Sizi bilgilendirmek isterim parfüm de kullanılan öd( Karaciğerin salgıladığı bir sıvı) değil oud yağıdır. Sanıyorum o da sentetik oud, çünkü Dünya üzerinde hakiki oud yağı elde etmek çok zor olanı ise bu kadar çeşit parfüme yetmez.

  0
  0
  1. Author

   Öd sıvısını biliyorum fakat oud kelimesi yabancı dilde olduğu ve henüz Türkçe isim karşılığı yerli yerine oturmadığı için öd ağacı diyorum.

   Sadece öd ağacı değil, hemen hemen hiç bir içeriğin gerçeği kullanılmıyor artık. Parfümörler o kokulara benzeyen yapay içerikleri birleştiriyorlar. Bize sadece kokladığımızı bir şeylere benzetme işi düşüyor. Yani bir anlamda yanılsama yaşatıyor parfümörler bize.

   0
   0
   1. Çok doğru haklısınız Raşit bey maalesef parfümlerin kokuları dediğiniz gibi yapay. Frederic Malle’nin Gece,Ay,Şafak parfümlerinde çok pahalı olmasından dolayı nerdeyse (Onbin TL) hakiki oud kullanabileceklerini düşünüyorum bu parfümlerin kokularını çok merak ediyorum en kısa zamanda bu parfümlerin yorumlarını sizden bekliyorum Teşekkür ederim

    0
    0
   2. Author

    Frederic Malle’nin o serisini gördüm ve fiyatlarının fazlaca abartılı olduğunu düşünüyorum. O parfümlerde de gerçek öd ağacı kokusu olacağını sanmıyorum. Denediğiniz zaman izlenimlerinizi bizlerle de paylaşabilirsiniz. Eğer o parfümlere ulaşabilirsem tabii ki yazarım.

    0
    0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.