6 yorum

 1. Ben de bunu sormayı düşünüyordum. Niş parfümleri azar azar dekant olarak alabiliyorum. Bir tane iyi parfüm almak yerine yedi sekiz koku kullanmış oluyorum. Son aldığım parfümün biri iğrenç kokuyordu. Yorumlara bakıyorum herkes beğenmiş, efsane diyor; bendeki çürümüş gibi, küf kokuyor. Instagram’dan alıyorum.

  ikinci sorum-bunu her yerde herkese soruyorum;)-: Dekant’ın ml’si 10 lira 100 ml olsa 1000 lira yapar. Parfümün orijinaline bakıyorum, en ucuzu internette bile 1500 lira. Peki bu dekantçılar nasıl kazanıyor? (Satıcıların verdikleri cevaplar: Parfümleri toplu alınca indirim yapılıyor, dolar kuru düşükken aldım, büyük boy alınca fiyat düşüyor.)

  0
  0
  1. Author

   Decant almak, yeni parfümlerle tanışmak için çok iyi bir yol. Bu anlamda doğru yapıyorsunuz. Tabii aldığınız yerin orijinal satıp satmadığı çok önemli. Oldukça fazla sayıda instagram’da parfüm satışı yapan kişi var. Dikkatli olmak ve iyi araştırmak gerekiyor almadan önce.

   Bir parfümün size iğrenç gelmesi onun sahte olduğu anlamına gelmeyebilir. Bana da bazı orijinal parfümler berbat gelebiliyor. Size uymamış olabilir kokusu.

   Mağaza veya Beymen, Harvey Nichols gibi lüks tüketime yönelik yerlerde parfümlerin çok yüksek fiyatlara satılmaları normaldir. İnternette veya bazı geri plandaki orijinal satan esnaflarda çok daha uygun fiyatlı niş veya ana akım markaların parfümleri bulunabiliyor. Birçok böyle örneğe gözlerimle şahit olmuştum.

   O lüks mağazalardaki fiyatları baz almayınız kendinize. Her parfümün orijinal olmak şartıyla uygun fiyata satan güvenilir satıcıları mevcuttur piyasada.

   1
   0
  2. Kazanç amaçlı olmayabilir. Elinden çıksın diye paylaşanlar da olabilir.

   0
   0
 2. İlgisiz olacak ama elime geçen bir parfümün sahte olup olmadığını bir miktar size göndersem değerlendirebilir misiniz? En azından bir bakabilir misiniz?

  0
  0
  1. Author

   Eğer elimde o parfüm varsa, karşılıklı koklayarak ancak o şekilde sağlıklı değerlendirme yapılabilir. Nereden aldınız parfümü?

   0
   0
   1. Raşit Bey, benim mail cool592@yahoo.com. Mail adresi verirseniz orada izah edeyim. Bana hiç parfüm gibi gelmedi bu. Ama ben anlamıyor da olabilirim.

    0
    0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.