10 yorum

 1. Parfümü almak istiyorum ama hiç bir yerde bulamadım, gözümden mi kaçıyor acaba alabileceğim bir yer var mı?

  1
  0
  1. Author

   Türkiye’de satışta olmayabilir. İthalatçılar bazı parfümleri ülkeye getirip satıyorlar, bazı parfümleri getirmiyorlar.

   0
   0
  2. Ben de arıyorum. Hiç bir yerde bulamadım .Pure havane da yok piyasada. Loreal satın almış Mugler’ı. Sanırım üretilmeyecek A men flankerları. En son 2019’da Ultimate çıktı A men flankerı olarak o da Türkiye’de yok sanırım. Pure Tonka muhteşem bir koku bir şişe bitirdim. Ve sonra tekrardan bulamadım.

   0
   0
  3. Var evet ben yeni buldum aldım. Nokta cosmetics te var. Hala arıyorsan kaçırma derim bu muhteşem kokuyu.

   0
   0
 2. “geceleri uyumadan önce hayaller kuran”, hocam bunu yapmayan var mıdır? Bence herkes geceleri hayaller kuruyordur.

  Ben Adana’da yaşıyorum, bu parfümde ve birçok parfümde “çok soğuklarda, ağır kışta kullanılır.” diyorsunuz. Adana’da öyle çok soğuk çok ağır kış olmuyor olsa bile en fazla bir iki ay olur. Bu parfümler buranın kış havasına uyar mı yoksa ağır mı gelir?

  1
  0
  1. Author

   Adana gibi iklimi yumuşak bölgelerde ancak dediğiniz gibi 2-3 ay soğuk geçen günlerde kullanılabilir Pure Tonka gibi parfümler. Hele ki sizin oraların nemli yaz mevsiminde oldukça ağır kaçar Pure Tonka. Serin havaları istiyor bu tür kokular.

   0
   0
 3. Buram buram etrafa yayılan ve çok inatçı bir kalıcılığa sahip parfümlerden, bence bu konuda pure havane ve malt’ı açık ara geride bırakır… ağır olduğunu söylemek lazım..

  0
  1
 4. Erkek mi kadın mı diye kendime sorarken gene bir gizem bulutu içinde bu cümleyi son paragrafta okuyanın ipi göğüsleyeceği parfüm: “Bir kadının kahramanı olduğunu bilen veya bir kadın tarafından gururla izlenen erkekler onu üzerinde taşıyabilir.”
  Hocam en başa yazsanda bizde boşa okumasak:)

  0
  0
  1. Author

   Pure Tonka erkek parfümü olarak piyasaya sürüldü fakat kadınlar rahatlıkla kullanabilir. Çok erkeksi kokmuyor. Bu açıdan bakıldığında yazıyı boşa okumamışsınız 🙂

   0
   0
 5. Üstad , bahsettiğiniz diğerlerinden çok daha kalıcı gelmişti bana… Hatta Pure Havane’nin güncel haline göre çok kalıcı ve saldırgandı… Ama pek bulunmuyor artık piyasada…

  0
  0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.