16 yorum

 1. Gelmiç geçmiş en iyi açılışa sahip kokulardan biri olabilir.

  0
  0
 2. Şişenin ortasındaki amblem elle işleniyor. Kesinlikle seri üretim fabrikasyon değil.

  0
  1
 3. Değişik bir bilgi daha vereyim Amouageler hakkında amouagelerin sprey kısımlar "Khanjar" adını verdikleri kendi kültürlerine ait bir hançer, onun için bu şekilde tasarlanmış, zaten eski amouage şişelerinin resimlerine bakarsanız bu hançerler ile birebir uyacak figürlerde olduğunu görebilirsiniz. "Omani khanjar" yani umman hançeri şeklindeler, ilginç bir not olarak belirtmek istedim. Bu hançer bi nebze umman halkının sembolü 1 umman riadının üzerinde bile resmi var, eski ve yeni şişelerinin ikisi de bu konseptte hazırlanmış farklı hançer çeşitlerinden. Zaten ülkeye mal edilmiş bir parfümün de ülkenin sembollerini yansıtmasını beklememiz uygun olurdu

  1
  0
 4. amouage dan jubilation ve reflextion lar bende var gercekten cok kalıtelı siseler ve parfumleri.. herkese en azından decantlarından almalarını tavsiye ederim.. ben ilk decantla basladım suan 2 adet 100ml lık var şişesinin dizaynı için denilen yorumlara üzülerek katılmıyorum.. gercekten kaliteli. saygılar

  1
  0
  1. bu arada lancome hypnose pour homme'un açılışı birebir reflection ile aynı yani amouage'ları da kopyalamaya başlamışlar farklı isimlerle 🙂 çakma reflection isteyenlere ama açılışından sonraki amouage'in o büyülü mistik havasından eser kalmıyor o kadar benzeyebilmiş 🙂

   0
   0
 5. Bende diesel in only the brave parfümünün şişesine bayılıyorum yumruk şeklinde sırf şişesi için almıştım kokusuda harika tabi bana göre:))

  0
  1
 6. Modern Talking basitliğinden dolayı mı pazar malı gibi dedin yoksa çok sıradan olduğu için mi onu anlamadım. Şişe basit ama ortasındaki altın rengi markanın işlemesi ve kapak kısmı bana gerçekten hoş geliyor. Tabi göreceli bu konu senin görüşüne de saygı duyuyorum.
  Parfüm merakı haklısın sadece şişeye bakıp parfüm alınmaz ama şişe tasarımı konusunda da parfüm sektörünün baya geliştiğini düşünüyorum ve öyle de olmalı bence.
  Böyle parfümleri deneme ihtimalim olmadığı için ancak şişesine yorum yapabiliyorum işte 🙂

  1
  0
  1. Bana alelade geldi, hiçbir özelliği yok. Bence parfüm şişeleri çok özel olmalı. Mesela Chloe'nun şişesi beni deli ediyor. Sırf aksesuar için bile alınabilir. Dolca Gabbana The One da şişe olarak harika bence. Gucci Flora'yı da unutmayalım bu arada.

   0
   0
  2. Versace crystal noir desen anlıcam da 🙂 dolce gabanna the one çok basit ya, amouage'in logosunun işlemesi yeter yani 🙂 kutularını stand gibi koyabiliyorsun güzel bulmaman şaşırtıcı

   0
   0
 7. Kokuya para veriyoruz tabi koku önemli de bu şişeler nedir arkadaş ya 🙂 İnsanı cezbediyor resmen. Amouage şişelerini kim tasarlıyorsa onu da tebrik etmek lazım bence. Kapak kısmı şekil itibariyle creed şişelerine benziyor ama özgün, şık bir tasarımı var. Konuyla alakasız oldu ama yazmadan edemedim işte 🙂

  0
  0
  1. Author

   Adsız güzel bir noktaya değindin.

   Parfümlerin şişeleri, markaların ve şişenin içindeki kokunun konsepti ve prestiji olarak düşünülüyor, önem veriliyor. Tasarımları da özel kişilere yaptırılıyor. Bu muhtemelen parfümün albenisini arttırıyor. Yani şişe deyip geçmemek lazım.

   Fakat şekilli bir şişe tek başına hiç bir anlam ifade etmiyor. İçindeki parfüm her zaman için daha önemli olmalı. Bazı kişiler hiç kokusunu bilmeden ve denemeden sırf şişesine bakıp parfüm alıyorlar. Aman böyle şeyler yapmayın diyerek sosyal bir mesaj da verelim :))

   Adsız sen söyleyince dikkatimi çekti. Gerçekten de Creed'lere benziyor kapak kısmı.

   0
   0
 8. Amouage kullanmak diğer niş parfümlerden farklı olarak bir de Arab kültürünü anlamayı gerektirdiğine inanıyorum. Hacıyagı yorumuna katılmıyorum her sefer aynı yorumu haketmiyor , ayrıca bu tür ürünleri alırken deneme süreclerini , bir gün önce yenilen baharatların , kullanılan banyo malzemesinin ve ortamın sıcak yada soğuk oluşu hep bir etken oldugunu zaten biliyorsunuz ama ben yinede hatırlatırım.

  2
  0
  1. Author

   Evet Amouage'in çizgisi diğer niche markalardan oldukça farklı. Bunun en büyük sebebi de Amouage'ın Orta Doğu merkezli olması. Şu andaki bir çok ana akım ve niche parfüm markası Avrupa veya Amerika kökenli. Bu da onları diğer büyük çoğunluktan ayırıyor.

   Bence Arap kültürünü anlamaktan ziyade, sevmek yada ilgi duymak olmalı doğru kelime. Valla sokaktan geçen on kişiye Amouage'ın farklı parfümlerini koklatsak, en az 7-8 tanesi hacı yağlarına benzediğini söyleyecektir. Zaten hacı yağı terimini bir hakaret yada küçümseme olarak değil, insanların zihninde canlandırmak anlamında söylüyorum. Yoksa nasıl anlatacaksınız yada neye benzeteceksiniz bir Amouage parfümünü?

   0
   0
 9. niş parfümlere her yorum attığını gördükçe içim gidiyor. 2 seferdir rüyamda amouage kokladığımı görmüştüm. takıntı bir insanımdır o kesin 🙂 Artık bi tester yollarsınız bizim eve 🙂

  0
  0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.