4 yorum

 1. Değişik zamanlarda denediğimde, Luca Turin'in "Bois d'Encens asla iki kere aynı kokmaz" derken ne demek istediğini daha iyi anladım. Önce kendimden şüphe etmiştim çünkü ilk denemelerimde daha yeşil, orman-ağaç-reçine ağırlıklı gelmişti, tütsü daha arka plandaydı ve yarı aydınlık diyebileceğim bir yapısı vardı. Son bir iki sefer ise, aynen inceleme yazısındaki gibi, tenimde önce bolca karabiber, odunsular ve reçine, sonrasında ise bunların yanında giderek kendini iyice belli eden kilise tütsüsü ve rutubetli taş algıladım. Daha karanlık hatta biraz depresif denebilecek bir karakterde çıktı bu sefer karşıma. Her haliyle, kendine özgü kişiliği olan kaliteli ve hoş bir kokusu var. Farkedilirliği biraz daha yüksek olabilse iyi olurmuş.

  0
  0
 2. Dikkat çekici bir parfüm ve yazı. İlk yorumu ben yapıyorum ilk defa. Parfüm Merakı seni yeni yeni takip ediyorum ama neredeyse her gün takip ediyorum. Yazıların hoşuma gidiyor, akıcı, okunası..

  E o kadar yazmışsın da ben bu parfümü nerden bulacağım şimdi almak istesem?

  0
  0
  1. Author

   Merhabalar, teşekkür ederim. Sizin de katkılarınızı beklerim.

   Giorgio Armani'nin "Prive" serisine mensup parfümleri çok fazla yerde satılmıyorlar. Yurtdışındaki bazı özel sitelerde ve kendi butiklerinde…

   İstanbul'daki Armani butiklerine bakmak gerek. Belki vardır oralarda. Ayrıca Harvey Nichols mağazalarında da olabilir. Eğer yoksa tek yol yurtdışından getirtmek gibi görünüyor.

   0
   0
  2. Harvey Nichols ve Sevil'in bazı mağazalarında (Zorlu, İstinye Park, Akmerkez) bulunuyor. Serinin tüm parfümlerini göremedim ama Bois d'Encens her iki yerde de var.

   0
   0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.