5 yorum

 1. Üniversite yıllarında tanıştığım ve müdavimi olduğum Issey Miyake’nin “altın vuruş” diyebileceğimiz parfümü olabilir diye düşünüyorum; çünkü gerçekten o müthiş parfümü daha da ileri taşımıştı. Neyse ki o dönemde alıp kullanma şansım olmuştu. Ancak sonra reformülasyonla Issey Miyake benim için bitti, aldığım son şişeyi kullanmak bile istemiyorum.

  0
  0
 2. Merhabalar bu tarz yeşil ve odunsu nota kombinasyonuna sahip bildiğiniz diğer parfümleri örnek verebilir misiniz? Sadece bu tarz kokuları sevebiliyorum dekantlara çok para döktüm geçmişte yeni nesil şekerli pudralı vanilyalı koku formlarını duyunca kaçıyorum.

  0
  0
  1. Author

   Selamlar, şekerli ve pudralı parfümlerden kaçmanız çok yerinde bir davranış. Bu tür yeşil odunsu parfümlerin en güzel örneklerinden birisi 1978 yılı çıkışlı Ralph Lauren – Polo (yeşil şişe). Ayrıca Tom Ford – Italian Cypress ve Loewe – Esencia Pour Homme’yi denemenizi öneririm.

   0
   0
 3. Aaahhhh Issey Bleue!
  Parfüm değil bir sanat eseri, bir başyapıt. Mavi parfümlerin şâhıdır kendileri. Ama asla mavi davranmaz onun tarafı yeşildir. İlk kokladığımda vurulduğum, beni ruhen ve bedenen rahatlatan, stresten uzaklaştıran rafine bir parfüm. Tamamen benzersiz ve kendine has, kesinlikle herkes için değil. Ama ne yazık ki üretimden kaldırıldı. Bulmak artık gittikçe zorlaşıyor. Elimdeki 125 ve 75 ml’lik şişelere daha fazla sarılacağım. Üstat ‘Jacques Cavallier’ sen nasıl bir dehâsın. Raşit Bey size de ayrıca teşekkürler.

  Ayrıca 2000’lerin parfümlerinin %80’inin müthiş bir karaktere sahip olduklarını düşünüyorum. Birçok eser geldi, geçti, üretimden kaldırıldı. Parfümün son altın çağıydı bence (2000-2009).

  3
  0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.