9 yorum

 1. Creed’in en beğenilecek , güzel kokumusu mu? Değil , ancak kesinlikle en kaliteli kokusu. Alt notalarını bilekten koklamak harika

  0
  0
 2. Raşit Bey ,bu koku, Pino İntense gibi bir şey.Buram buram çam kokuyor.Eski kafa yorumunuza katılmakla beraber lavanta kokusu alamadım.Bu konuda en iyisi sanırım eskilerden kokladığım (yenisi bulunduğu kadarıyla epey tuhaf)”Cacharel pour Homme”

  0
  0
  1. Author

   Pino kadar yoğun ve yeşil çam kokusu gelmedi bana. Belki de farklı tenlerde farklı tepki veriyor olabilir. Bende baharat ve amber öne çıktı.

   0
   0
 3. Bu tarz efsane parfümlerin hakkını vermeniz beni sevindiriyor Raşit bey.Bından 10 sene önce neydiniz öle hatırlamak bile istemiyorum.Mesela YSL JAZZ a 10 üzerinden 5-6 puan verdiğiniz o 2011-12 dönemleri…demek istediğimi anlamışsınızdır:).JAZZ I tekrardan yorumlamanızı çok isterim ona tekrar bir şans vermenizi.saygılar

  0
  0
  1. Author

   Bois du Portugal’ı ve bu tarz parfümleri eskiden de çok severdim hala seviyorum 🙂 Eski Bois du Portugal yazımda da yüksek puan vermiştim. Fakat Jazz tarzı fujerleri hiç sevemiyorum ki bu konuda fikrim değişmedi ne yazık ki. Ne Safari ne Pasha de Cartier’i sevemiyorum bir türlü. Ön yargılı olmak istemem ama Jazz’ı da bunca deneyimden sonra kendime yakın bulacağımı sanmıyorum.

   Yazılarımı 2011 yılından beri okuyor olmanız gerçekten müthiş. Mutlu oldum bu yorumunuza.

   0
   0
   1. 2011 yılından beridir okumasalar da sonradan katılıp geçmişte kaçırdıklarını telafi eden takipçileriniz de var 🙂 Diğer taraftan sanatın, kalitenin, mutluluk veren hobilerin her zamankinden daha fazla ön plana çıkarılması gereken, insanların güzel şeylere hasret kaldığı böyle bir dönemde yazılarınızın sadece bir parfüm değerlendirmesi olarak görülmemesi gerektiğini de düşünüyorum.

    0
    0
   2. Author

    Yılların getirdiği deneyimler, fikirlerimizi değiştiriyor. 2011 ve 2012 yılındaki yazılarıma bakıyorum, şimdi olsam öyle yazmazdım. Hatta çoğu eski yazımı kaldırıyorum siteden. Aynı parfümleri tekrar kullanıp, yazıyorum. Bu da hoş bir deneyim oluyor.

    “Diğer taraftan sanatın, kalitenin, mutluluk veren hobilerin her zamankinden daha fazla ön plana çıkarılması gereken, insanların güzel şeylere hasret kaldığı böyle bir dönemde” ülkemizin ve hatta dünyanın bu durumunu gayet güzel açıklamışsınız.

    0
    0
 4. Kouros u test edebilirseniz sevinirim
  yeni çıkan parfümler ilgimi çekmiyor
  hepsi aynı ya duş jeli veya Şekerli koku oluyorlar.

  0
  0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.